Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Cem TEŞEKKÜR EDERİM İki kelime; az, ama çok şey ifade eden iki kelime… Çoğu kez kendimize yapılana memnuniyet duyduğumuzda.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Cem TEŞEKKÜR EDERİM İki kelime; az, ama çok şey ifade eden iki kelime… Çoğu kez kendimize yapılana memnuniyet duyduğumuzda."— Sunum transkripti:

1

2 Cem Yurtsevcyurtsev@yahoo.com TEŞEKKÜR EDERİM

3 İki kelime; az, ama çok şey ifade eden iki kelime… Çoğu kez kendimize yapılana memnuniyet duyduğumuzda söylediğimiz bir söz ama bu yeter mi sizce ? Peki ya kendimize direkt yapılmasa da, bir emek harcanıp bir güzellik ortaya çıkartıldığında bile kullanmamız gereken bir söz değil midir “ teşekkür ederim” ?

4 Öylesine alışılmış ki yapılan güzelliği, bencilce alıp egomuzu tatmin etmek ama takdir etmemek. Çok beğenerek okuduğunuz bir kitaptan sonra hiç o kitabın yazarına; seyrettiğiniz bir televizyon programının başarılı sunucusuna, severek dinlediğiniz albümün sanatçısına cevap vereceğinden emin olmasanız da karşılık beklemeden bir teşekkür mektubu, elektronik posta (e-mail) göndermeyi düşündünüz mü hiç ?

5 Peki şehirlerarası bir otobüs yolculuğunun sonunda, şoför o bildiğimiz sözü söyleyip “ cümleten geçmiş olsun !” dediğinde yanına gidip sizi güvenli bir şekilde gideceğiniz yere getirdiğinden dolayı teşekkür ettiniz mi ?

6 Sakın çekinmeyin ! Bunu yaptığınızdan dolayı bu adam sizin için “ deli midir nedir ?” diye düşünmeyecektir, size yüzünde bir şaşkınlıkla bakakalacak ve söyleyebilirse “ rica ederim” diyecektir. “ “Görevimiz bu” derse “ o zaman görevinizi iyi yapıyorsunuz” deyin. Onda yaşattığınız mutluluğu hissedeceksiniz. Deneyin ve bunu hayatın başka alanlarında da uygulayın…

7 Ama bu iki sözcüğü bunu gerçekten hak edenlere söyleyiniz, zaten görevi bunun için para alıyor diye düşünmeden teşekkür ediniz, göreceksiniz bunun size geri dönüşümü de güzel olacaktır.

8 Benim felsefeme göre bir insanı mutlu etmekten daha mutluluk verici olan kendini mutlu etmektir. Neden mi ? Çünkü ben başka birini mutlu ettiğimde çok mutlu oluyorum. Siz de kendinizi mutlu edin, teşekkür edin. TEŞEKKÜR EDERİM CEM YURTSEV cyurtsev@yahoo.com BU SUNU SANALDUNYA GRUBU İÇİN HAZIRLANMIŞTIR. GRUP ÜYELİĞİ EMAIL : cyurtsev@yahoo.com


"Cem TEŞEKKÜR EDERİM İki kelime; az, ama çok şey ifade eden iki kelime… Çoğu kez kendimize yapılana memnuniyet duyduğumuzda." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları