Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PANEL. Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PANEL. Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel."— Sunum transkripti:

1 PANEL

2 Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel denir.

3 Panelde Amaç  Panelde amaç bir konuda karara varmaktan ziyade sorunu çeşitli yönleriyle aydınlatmak, farklı görüşleri, farklı anlayışları ortaya koymaktır.

4 Panelin Özellikleri  Daha çok kalabalık sınıflarda tercih edilir  Konuşmacı sayısı kişiden oluşur.  Panelin konusu güncel, bilimsel ve ya tartışılacak bir konu olmalıdır.

5 Panelin Özellikleri  Dinleyiciler tartışmaya katılmaz.  Konuşmacılar düşüncelerini ifade etme süresi dakikadır.  Topluma açıktır.

6 Panelin Uygulanışı  Panelde bir başkan bulunur.  Başkan panel boyunca tarafsız kalmak zorundadır.  Panelin sonunda genel bir özetleme yaparak tartışmayı sonlandırır

7 Panelin Uygulanışı  Bu özetlemede kendi görüşlerini ortaya koymaz.  Konuşmacılar uzman oldukları konunun ayrı yönlerini ele alırlar.  Konuşma sırası ve süresi başkan tarafından belirlenir.

8 Panelin Uygulanışı  Panelin sonunda dinleyiciler paneli sunan konuşmacılara sorular sorabilir.

9 Panel Örnekleri  Panel  Açık Oturum  Forum  Bilgi Şöleni

10 Kaynaklar   tanm.html tanm.html  %C3%B6rnekleri %C3%B6rnekleri  


"PANEL. Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları