Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PANEL. Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PANEL. Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel."— Sunum transkripti:

1 PANEL

2 Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel denir.

3 Panelde Amaç  Panelde amaç bir konuda karara varmaktan ziyade sorunu çeşitli yönleriyle aydınlatmak, farklı görüşleri, farklı anlayışları ortaya koymaktır.

4 Panelin Özellikleri  Daha çok kalabalık sınıflarda tercih edilir  Konuşmacı sayısı 3 - 6 kişiden oluşur.  Panelin konusu güncel, bilimsel ve ya tartışılacak bir konu olmalıdır.

5 Panelin Özellikleri  Dinleyiciler tartışmaya katılmaz.  Konuşmacılar düşüncelerini ifade etme süresi 10-15 dakikadır.  Topluma açıktır.

6 Panelin Uygulanışı  Panelde bir başkan bulunur.  Başkan panel boyunca tarafsız kalmak zorundadır.  Panelin sonunda genel bir özetleme yaparak tartışmayı sonlandırır

7 Panelin Uygulanışı  Bu özetlemede kendi görüşlerini ortaya koymaz.  Konuşmacılar uzman oldukları konunun ayrı yönlerini ele alırlar.  Konuşma sırası ve süresi başkan tarafından belirlenir.

8 Panelin Uygulanışı  Panelin sonunda dinleyiciler paneli sunan konuşmacılara sorular sorabilir.

9 Panel Örnekleri  Panel  Açık Oturum  Forum  Bilgi Şöleni

10 Kaynaklar  www.nedir.antoloji.com www.nedir.antoloji.com  http://www.3ne.net/2009/01/panel-nedir-panel- tanm.html http://www.3ne.net/2009/01/panel-nedir-panel- tanm.html  http://soru-cevap.turkcebilgi.com/3514/panel- %C3%B6rnekleri http://soru-cevap.turkcebilgi.com/3514/panel- %C3%B6rnekleri  http://www.edebiyat.tc/panel/ http://www.edebiyat.tc/panel/  www.youtube.com www.youtube.com


"PANEL. Panel Nedir ?  Toplumu ilgilendiren bir konunun dinleyiciler önünde, sohbet havası içinde, uzmanlar tarafından tartışıldığı konuşmalara panel." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları