Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Üçgenin Çevre Uzunluğunun Hesaplanması. Bir geometrik şeklin çevre uzunluğunu hesaplamak için kenar uzunluklarının ölçüleri toplanır. A BC 5 cm 5 cm 5.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Üçgenin Çevre Uzunluğunun Hesaplanması. Bir geometrik şeklin çevre uzunluğunu hesaplamak için kenar uzunluklarının ölçüleri toplanır. A BC 5 cm 5 cm 5."— Sunum transkripti:

1 Üçgenin Çevre Uzunluğunun Hesaplanması

2 Bir geometrik şeklin çevre uzunluğunu hesaplamak için kenar uzunluklarının ölçüleri toplanır. A BC 5 cm 5 cm 5 cm ABC üçgeninin çevre uzunluğu; 55515 cm’dir ++ = ABC üçgeni eşkenar üçgendir. Bu nedenle bir kenar uzunluğunu 3’le çarparak da bulabiliriz. 5315 cm x = Ç(ABC) = 15 cm’dir.

3 Çevre uzunluğu verilmiş olan eşkenar üçgenin bir kenar uzunluğunu bulalım. 21 Ç = 21 cm Eşkenar üçgenin 3 kenarı birbirine eşit uzunluktadır. ? 3 a 7 cm ’dir : = Ç3 x = eşkenar üçgenin çevresi : a Ç3 : = eşkenar üçgenin bir kenarı : ‘tür. Örnekte verdiğimiz eşkenar üçgenin bir kenarı; A BC


"Üçgenin Çevre Uzunluğunun Hesaplanması. Bir geometrik şeklin çevre uzunluğunu hesaplamak için kenar uzunluklarının ölçüleri toplanır. A BC 5 cm 5 cm 5." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları