Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OLGUNLAŞMAK Can DÜNDAR HAZIRLAYAN MİNE AKTAŞ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OLGUNLAŞMAK Can DÜNDAR HAZIRLAYAN MİNE AKTAŞ"— Sunum transkripti:

1 OLGUNLAŞMAK Can DÜNDAR HAZIRLAYAN MİNE AKTAŞ
ENDLESS LOVE VE YELKENLİLER EŞLİĞİNDE…

2 aramıyorum. Eski dostlukların da özetini çıkarmaya başladım.
Artık eskisi gibi her Hafta sonu birileri ile dışarı çıkmak istemiyorum. Beni yoran ilişkiler, yeni tanışmalar, yeni yüzler aramıyorum. Eski dostlukların da özetini çıkarmaya başladım. İlişkilerde tasarrufa gidiyorsun her şeyde olduğu gibi ve gereksiz insanları hayatından atmak  istiyorsun.

3 Yapmacık, inanmadan konuşmak istemiyorum artık.
Beni anlamayanlarla konuşmak cümle kirliliği yaratıyor ve hak edenlere saklıyorum enerjimi. İstediğime istediğimi deme özgürlüğüne sahibim, eleştirme hakkını oluşturan yaşamışlık ve yeterli yaş faktörü artık bende de var.

4 "Ben demiştim" ,"ben bilirim","ben zaten anlamıştım",
Sendromunda olanlarla arkadaşlıkları bir kez daha sorguluyorsun. İlişkilerini sadeleştirmeye başlayınca  sıra iyi ve kötü gün dostlarını ayıklamaya geliyor. Kötü gün dostlarını belirliyor  ve onlara daha çok önem veriyorsun. CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından

5 İyi gün dostu bulmak ne kadar kolaysa kötü gün dostu bulmak
CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından İyi gün dostu bulmak ne kadar kolaysa kötü gün dostu bulmak bir o kadar zor, biliyorum. Dostlar ihtiyaç olduğunda göçmen kuşlar gibi sıcağa uçuyor  ve sadece seninle birlikte sürüden ayrı  düşenler kalıyor. Zamanın ne kadar kıymetli olduğunu öğreniyorsun buralara kadar gelirken.

6 Kestirmeleri de öğrendim gide gele.
Uzun düz otobanlardan olduğu gibi, kestirme bozuk yollardan da ulaşabilirsin hedeflerine. Kestirmeleri de öğrendim gide gele. Boş geçen  her saniye değerli artık. Daha yapılacak çok şey var ama, kendimi çok yormaktan  çok hırpalamaktan yana değilim. CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından

7 Gerektiğinde "HAYIR" demeyi öğrendim ve bu kelime başta karşındakine kırıcı gelse de senin için hayat kurtarıcı olabiliyor.

8 Sevgi paylaşıldıkça oluşuyor, olgunlaşıyor.
Sevgiye önem vermek gerektiğini, zamanı geldiğinde elinde sadece sevginin kalacağını biliyorum. Sevgi paylaşıldıkça oluşuyor, olgunlaşıyor. CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından Aileme ve seçtiğim tüm dostlarıma daha önce göstermediğim sevgi, anlayış ve ilgiyi gösteriyorum. Biliyorsun ki gidenlerin ardında sadece iyilikler  kalıyor,  ne kadar sevgi dolu olduğu hatırlanıp anılıyor.

9 Bana çok genç olduklarını hatırlatırcasına nedense
tecrübelerimi, fikirlerimi sormaya başladılar. Vereceğim cevaplar belki çok anlamsız geliyor ama yine  de dinliyorlar ama ben biliyorum ki yasamadan  hiçbir şey öğrenilmiyor. Yasamışlığın oluşturduğu bir alçak gönüllülükle gülüyorum içimden sadece. CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından Artık daha şık giyiniyorum, senelerle birikmiş dolaplar dolusu kıyafet var ve bunları kendimle paylaşmalıyım.

10 derler korkuları çoktan geride kaldı .
Önce kendine güzel görünmelisin, kendi zevkime göre giyinmek istiyorum, böyle hissediyorum. Modaya uymak adına  popumun sığmadığı düşük bel pantolonlara sığmıyorum diye kendimi üzme tercihini de kullanabilirim . Ayıp, günah yada ne derler  korkuları çoktan geride kaldı . CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından Dostlarıma, kendimize yemek yapmak hoşuma gidiyor. Mutfak  eskiden bir zulüm  iken şimdi zevk aldığım mekanlar arasına giriyor.

11 Farklı lezzetler denemek güzel ve kendi  lezzetimi kendimde yaratabileceğim belli bir damak zevkim ve mutfak kültürüm oluştu. CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından Sonra Sezen'in şarkısındaki gibi anneni daha şık düşünüyorsun ve hatta anlıyorsun. 

12 Yasamışlığın, görmüşlüğün, geride
İşte bu yeni alışmaya başlanan ve giderek hoşa giden yeni duruma olgunluk deniyor. Yasamışlığın, görmüşlüğün, geride kalmış üflenmiş doğum günü mumlarının bir sonucu kendiliğinden ortaya çıkıyor hayatın bir dönemecinde bu olgunluk.

13 Ne zaman dersen herkese göre, ne kadar  dolu yasadığına göre değişiyor bu olgunluk çağına ermek.
İnanın bana hayattaki düşüşler, zor alınan virajlar bu zamanı hızlandırıyor. Kendi dünyanın küçüklüğünü keşfetmek ve buna rağmen kendinin kıymetini bilmek çok ise yarıyor. CAN AKIN- SENİ SEVİYORUM şiir kitabından

14 www.hericeforum.net fatih5245 Google Grubu
Agustos 2008 Itibariyle 295 Bin Üyesi ile Türkiyenin en büyük paylasim grubu.. Günlük ortalama 5 mail alarak sizde bu dev platformda yerinizi almak isterseniz TIKLAYINIZ Fikir alisverisi ve paylasimda bulunmak için Sizide forum sayfamiza bekliyoruz.


"OLGUNLAŞMAK Can DÜNDAR HAZIRLAYAN MİNE AKTAŞ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları