Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ENTEGRASYON SUNUCUSU OLARAK Mehmet Mustafa GÜRSUL.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ENTEGRASYON SUNUCUSU OLARAK Mehmet Mustafa GÜRSUL."— Sunum transkripti:

1 ENTEGRASYON SUNUCUSU OLARAK Mehmet Mustafa GÜRSUL

2 İ ÇER İ K Sorun? BizTalk Server 2010 Nedir? Avantajları Dezavantajları Sürümleri Diğer Entegrasyon Araçları Demo

3 SORUN Günümüzde iş çevresi müşteri isteklerine göre çok hızlı değişebilmektedir. Entegrasyon ile ilgili sorunları çözmek için birden çok, farklı yardımcı aracı birlikte kullanmak gerekmektedir.

4 B IZ TALK S E RVER N ED İ R ? Entegrasyon sunucusu. Uygulamalar ve sistemler arasında veri transferi ve iletişimi koordine etmek için kullanılan hizmetler ve araçlar sunar. Farklı sistemler arasındaki tercüman.

5 B IZ T ALK BÖLÜMLERİ (ARTIFACTS)

6 AVANTAJLARI Çözüm getirdiği sorunlar: Zaman alıcı deployment, Değişikliklerin zor yapılması Farklı sistemler ile iletişim (B2B rolü) Negatif senaryoların kolayca ele alınabilmesi (bazı servislerin çalışmaması durumu gibi)

7 DEZAVANTAJLARI Öğrenme süresi zor değil ama biraz zaman alıcı. Lisans ücreti fazla. (bunun yanında Developer Edition ücretsiz).

8 S ÜRÜMLE Rİ Developer Sürümü (Ücretsiz) Geliştirme ve test için Enterprise sürüm ile aynı yeteneklere sahip Enterprise Sürümü ($44228) Yüksek hacim, güvenilirlik ve kullanılabilirlik için kurumsal düzeyde gereksinimleri olan müşteriler. Standart Sürümü ($10138) Orta hacim ve uygulama ölçeklendirme gereksinimlerine sahip işletmeler Branch Sürümü ($2528) RFID dahil hub ve bağlı bileşen uygulama senaryoları için tasarlanmış Kaynak : http://www.microsoft.com/biztalk/en/us/pricing-licensing.aspxhttp://www.microsoft.com/biztalk/en/us/pricing-licensing.aspx

9 DİĞER ENTEGRASYON ARAÇLARI OpenESB (http://www.open-esb.net/)http://www.open-esb.net/ Open Source Apache ServiceMix (http://servicemix.apache.org/)http://servicemix.apache.org/ Open Source Fuse ESB Apache ServiceMix temel alınarak geliştirilmiş. Apache ServiceMix’in ticari versiyonu.

10 ÖRNEK UYGULAMA

11 EAI_Tutorial_01_Before You Begin EAI_Tutorial_02_Define Schemas and Map EAI_Tutorial_03_Define Business Process EAI_Tutorial_04_Deploy Solution Kaynak: http://msdn.microsoft.com/en-us/biztalk/dd849956http://msdn.microsoft.com/en-us/biztalk/dd849956

12 K AYNAKÇA BizTalk Server Tutorials - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa560270.aspxhttp://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa560270.aspx Why BizTalk - http://www.codeproject.com/Articles/35145/Why-BizTalk http://www.codeproject.com/Articles/35145/Why-BizTalk BizTalk Server Virtual Labs - http://msdn.microsoft.com/en-us/aa740373.aspxhttp://msdn.microsoft.com/en-us/aa740373.aspx Introducing Biztalk Server 2009. David Chappel, Chappel & Associates March 2009 - http://ebookbrowse.com/introducing-biztalk-server2009-pdf-d12617347http://ebookbrowse.com/introducing-biztalk-server2009-pdf-d12617347 Biztalk Server ve Genel Özellikleri - http://www.hakanuzuner.com/index.php/biztalk- server-ve-genel-zellikleri.htmlhttp://www.hakanuzuner.com/index.php/biztalk- server-ve-genel-zellikleri.html


"ENTEGRASYON SUNUCUSU OLARAK Mehmet Mustafa GÜRSUL." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları