Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği Bu şablon bir grup ayarında eğitim malzemesi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği Bu şablon bir grup ayarında eğitim malzemesi."— Sunum transkripti:

1 SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği Bu şablon bir grup ayarında eğitim malzemesi sunmak için başlangıç dosyası olarak kullanılabilir. Bölümler Bölüm eklemek için slaydı sağ tıklatın. Bölümler slaytlarınızı düzenlemenize veya birden çok yazar arasındaki işbirliğini kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Notlar Teslim notları veya izleyicilere ek bilgi sağlamak için Notlar bölümünü kullanın. Sununuz sırasında Sunu Görünümü'nde bu notları görüntüleyin. Yazı tipi boyutuna dikkat edin (Erişilebilirlik, görünürlük, video kaydı ve çevrimiçi üretim için önemlidir) Birlikte kullanılan renkler Grafiklere, çizelgelere ve metin kutularına özellikle dikkat edin. Katılımcılar, siyah ve beyaz veya gri tonlamalıyazdırabilir. Tümüyle siyah ve beyaz ve gri tonlamalıyazdırırken renklerinizin uygun olacağından emin olmak için bir sınama baskısı çalıştırın. Grafikler, tablolar ve çizimler Basit tutun: Mümkünse, tutarlı ve dikkat dağıtmayan stiller ve renkler kullanın. Tüm grafikleri ve tabloları etiketleyin.

2 Sunuya kısa bir genel bakış sağlayın
Sunuya kısa bir genel bakış sağlayın. SSununun ana odağını ve neden önemli olduğunu açıklayın. Her bir önemli konuyu tanıtın. Katılımcılara bir yol haritası sunmak için bu özellikle bir sonraki tartışılacak konuyu vurgulayarak bu Genel Bakış slaydını sunu boyunca yineleyin.

3 Aşağıdaki soruları birlikte cevaplayalım…
Ali, Murat ve Kaan’ın sınava ilişkin kaygıları ne düzeydedir? Ali’nin sınava ilişkin kaygı düzeyinin düşük olması, akademik başarısını nasıl etkiler? Murat’ın sınava ilişkin kaygı düzeyinin yüksek olması, akademik başarısını nasıl etkiler?

4 Aşağıdaki soruları birlikte cevaplayalım…
Kaan’ın sınava ilişkin kaygı düzeyinin orta düzeyde olması, akademik başarısını nasıl etkiler? Sınav kaygısıyla baş etmek için neler yapabilirsiniz? Sınav kaygısıyla baş edemediğiniz durumlarda kimlerden yardım alabilirsiniz?

5 Sınav kaygısının orta düzeyde olması başarıyı olumlu anlamda etkiler, fakat sınav kaygısının hiç olmaması ya da çok yoğun olması durumunda ise başarıyı değil başarısızlığı getirir. Sınav kaygı ya da kaygısızlığı yaşayanların gerekiyorsa profesyonel yardım almaları bu durumdan kurtulabilmeleri açısından önemlidir… Bu, geçiş kullanılan Genel Bakış slaytları için başka bir seçenektir.

6 Katılımlarınız için teşekkürler…
Bu, geçiş kullanılan Genel Bakış slaytları için başka bir seçenektir.


"SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği Bu şablon bir grup ayarında eğitim malzemesi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları