Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği."— Sunum transkripti:

1 SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği

2

3 Aşağıdaki soruları birlikte cevaplayalım… Ali, Murat ve Kaan’ın sınava ilişkin kaygıları ne düzeydedir? Ali’nin sınava ilişkin kaygı düzeyinin düşük olması, akademik başarısını nasıl etkiler? Murat’ın sınava ilişkin kaygı düzeyinin yüksek olması, akademik başarısını nasıl etkiler?

4 Aşağıdaki soruları birlikte cevaplayalım… Kaan’ın sınava ilişkin kaygı düzeyinin orta düzeyde olması, akademik başarısını nasıl etkiler? Sınav kaygısıyla baş etmek için neler yapabilirsiniz? Sınav kaygısıyla baş edemediğiniz durumlarda kimlerden yardım alabilirsiniz?

5 Sınav kaygısının orta düzeyde olması başarıyı olumlu anlamda etkiler, fakat sınav kaygısının hiç olmaması ya da çok yoğun olması durumunda ise başarıyı değil başarısızlığı getirir. Sınav kaygı ya da kaygısızlığı yaşayanların gerekiyorsa profesyonel yardım almaları bu durumdan kurtulabilmeleri açısından önemlidir…

6 Katılımlarınız için teşekkürler…


"SINAVIM VE KAYGIM Kazanım: Sınav kaygısının akademik başarıya etkisini açıklar. 9. Sınıf 7 nolu kazanım etkinliği." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları