Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

CANNA INDICA. Familyasi: Cannaceae Botanik ismi: Canna indica Türkçe ismi: Tesbih çiçeği.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "CANNA INDICA. Familyasi: Cannaceae Botanik ismi: Canna indica Türkçe ismi: Tesbih çiçeği."— Sunum transkripti:

1 CANNA INDICA

2 Familyasi: Cannaceae Botanik ismi: Canna indica Türkçe ismi: Tesbih çiçeği

3

4 Yumru köklüdür. Kalın gövdelidir. 100-120cm boy yaparlar. Yaz ortasından itibaren çok etkileyici bir görüntü alırlar. Ana vatanı : Güney Amerika’dır. Çiçeklerin başak halinde 30 cm. uzunlukta yaz başından ilk kırağılara kadar açarlar. Çiçekleri glayöle benzer, 10-12,5 cm. büyüklükte olup, renkleri beyaz, sarı ile pembe ve kiremit kızılının her türlü nüanslarındadır. Bir çoğıuda karışık lekeli olur. 15-30 cm. enli yapraklarıı, açık yeşil, mavi yeşil, parlak bronz renklidir.

5

6 Çiçeklerin başak halinde 30 cm. uzunlukta yaz başından ilk kırağılara kadar açarlar. Çiçekleri glayöle benzer, 10-12,5 cm. büyüklükte olup, renkleri beyaz, sarı ile pembe ve kiremit kızılının her türlü nüanslarındadır. Bir çoğuda karışık lekeli olur. 15-30 cm. enli yapraklarıı, açık yeşil, mavi yeşil, parlak bronz renklidir.

7

8

9 Bol ışıklı yerleri sever. Gübreli topraklardan hoşlanır. Tohum ve rizom denilen soğanından çoğaltılır. Yazın sık sık sulanmalı ve toprak sürekli nemli tutulmalıdır.

10

11

12

13


"CANNA INDICA. Familyasi: Cannaceae Botanik ismi: Canna indica Türkçe ismi: Tesbih çiçeği." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları