Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MİRALAY HALİT BEY İLOKULU BRİFİNG DOSYASI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MİRALAY HALİT BEY İLOKULU BRİFİNG DOSYASI"— Sunum transkripti:

1 MİRALAY HALİT BEY İLOKULU BRİFİNG DOSYASI

2 İÇİNDEKİLER Okulumuz Personel Şeması   Tarihçe; Okulumuza Adını Veren Miralay Halit Akmansu ile İlgili Bilgiler, Kurumun Kısa Tarihçesi   Kız-Erkek Toplam Öğrenci Sayıları Tablosu, Taşımalı Eğitim Bilgileri   Derslik, Kütüphane, Laboratuar, İşlik gibi Bina Bilgileri, Bahçe ve Spor Tesisleri   Sosyal ve Kültürel Çalışmalara Yönelik Bilgiler, Spor Çalışmaları, Sergi, Tiyatro v.s   Hedefler, Projeler, Farklı Çalışmalar   İhtiyaçlar Personel, Yatırım, Onarım, Ek Bina v.s)   Diğer Hususlar

3 ÖZEL EĞİTİM SINIF ÖĞRETMENİ
1/A SINIF ÖĞRETMENİ İsa SEVİMLİ 1/B SINIF ÖĞRETMENİ Erol SEZER 1/C SINIF ÖĞRETMENİ Yaşar DERİCİ 1/D SINIF ÖĞRETMENİ SERKAN TAŞDELEN Okul Müdürü Şeref BEŞİR Müdür Yardımcısı Mehmet MADEN ÖZEL EĞİTİM SINIF ÖĞRETMENİ FİLİZ YAZAR AVANOĞLU 4/B SINIF ÖĞRETMENİ KAZIM KILINÇ 4/A SINIF ÖĞRET NİHAT HALİLOĞLU 2/B SINIF ÖĞRETMENİ IŞILAY DEMİR 3/A SINIF ÖĞRETMENİ MEHMET ÇEVİK 3/B SINIF ÖĞRETMENİ S. AHMET AYNACI

4 TARİHÇE Okulumuz 1922 yılında Merkez İlkokulu olarak eğitim – öğretim hizmetine başlamıştır. Başlangıç binası şuandaki Lise binası olan okulumuz,1936 ve 1942 yıllarında iki defa yangın geçirmiştir. Şuanda İmam Hatip Lisesi Binasının yerinde Daru’l- Eytam (yetimler evi)binası olarak yapılan ve 1948 yılında Daday Ortaokuluna dönüştürülen bina, 1972 yılına kadar Daday ortaokulu olarak hizmet vermiştir.1972 yılında Daday Lisesi ‘nin açılması ile Daday Ortaokulu Lise bünyesine katılmış ve öğretim yılı sonuna kadar eğitimine devam etmiştir yılında İlköğretim okulu olmuş, sistemi nedeniyle öğretim yılından itibaren ilkokula dönüşmüştür.

5 BİNA BİLGİLERİ Okulun Genel Fiziki Yapısı
Okulun öğrenim binası özel tip projesi uygulanarak yapılmıştır. Lise Tip projesi olan binamız, yine Tip projeli işlik binamız vardır. Ayrıca 1967 yılında yapılan ve uzun süre pansiyon olarak kullanılan binamız halk katkısı ile yapılmış olup Tip proje değildir. Binalarımız kaloriferle ısıtılmaktadır. Su ve kanalizasyon şehir şebekesine bağlıdır. Dershaneler Okulumuzda dershane olarak kullanılabilecek 16 adet sınıf vardır. Laboratuarlar Okulumuzda bir Bilişim Teknolojileri sınıfı, bir Fen Bilgisi laboratuarı bulunmaktadır. Bilişim teknolojileri sınıfı 1998 yılında kurulmuş olup atıl durumdadır. İşlik Okulumuzun işlik binası imama hatip ortaokuluna devredilmiştir. Ders Araç Gereçleri Okulumuzda Fen Bilgisi, Matematik ve sosyal bilgiler malzemeleri yeteri kadar mevcut olup, hepsi bir arada bulundurularak ilgili öğretmenler tarafından kullanılmaktadır. Fen Bilgisi dersleri zaman zaman fen bilgisi laboratuarında işlenmektedir. Ayrıca 15 öğrenci ve bir öğretmen bilgisayarından bilgisayar laboratuarı mevcut olup 1998 yılında kurulmuş olduğundan atıl durumdadır.

6 ÖĞRENCİ SAYILARI SINIF KIZ ERKEK TOPLAM SINIF 46 28 74 SINIF 25 20 45
ÖZEL EĞİTİM SINIFI TOPLAM

7 Depo – Arşiv Okulumuzda depo ve arşiv olarak kullanılmak üzere bir oda ayrılmıştır. Spor Salonu Okulumuza ait spor salonu yoktur. Okulumuzdaki sosyal ve kültürel faaliyetler eğitici kulüp etkinlikleri İmam Hatip salonunda yapılmaktadır. Beden eğitimi dersleri zaman zaman hava şartlarına bağlı olarak geçen yıl açılan Daday spor salonunda yapılmaktadır. Sosyal etkinlikler için okulumuzun üst kat salonu düzenlenmiştir. Ayrıca okulumuzdaki her sosyal kulüp bir dershane de ve tespit ettiği zamanda çalışmalar yapılmaktadır. İdare Odaları Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 1 Öğretmenler 1 Memur odası ve bir rehberlik servisi olarak kullanılan 5 ayrı oda mevcut olup dershaneler bölümünden oluşmaktadır. Müdür, Müdür Yardımcısı, Öğretmenler ve Memur odasında birer bilgisayar mevcut olup öğrenci işleri ve personel işleri bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bahçenin Alanı Okulumuzun bahçe alanı okul binasının kapladığı alanla beraber 9000 metre karedir. Okul bahçesinin bir kısmı öğrencilere oyun alanı olarak ayrılmıştır. Ön yüzü çam, köknar ağaçları ile ağaçlandırılmıştır. Okul girişinin her iki tarafı çimenlerle kaplı olup çiçeklendirilmiştir. Bahçenin arka zemini bu yıl asfalt yapılmıştır.

8 MİRALAY HALİT BEY Asker ve siyaset adamı Kurmay Albay Halit Akmensü 1884 yılında ilçemiz Kelebek Mahallesinde doğdu. Kalem ve Kelebek Mahallelerinde 2 yıl okuduktan sonra 1895 yılında ilçe merkezinde ilkokuldan mezun oldu. Askeri Rüştiye’yi birincilikle bitirdi.1909 yılında kurmay yüzbaşı olarak Şam’da bulunan 5. orduda göreve başladı. Birinci Dünya Savaşı’nda Irak cephesinde Selmanpark muharebelerinde 6.Ordu Hareket Şubesi Müdürü olarak görevini başarı ile yaptı.1918 yılında Amasya’ya gitti. 6.ordu Kurmay Başkanı iken İstanbul Hükümeti’nin emri ile Atatürk’ü tutuklamak, Sivas Kongresini dağıtmak isteyen Ali Galip’in yakalanmasında hizmeti görüldü.

9 İstiklal Savaşı’nın ilk yıllarında Demir Yolları Genel Müdürü olarak görev yaptı. Sakarya’da 3.Büyük Taarruz’da 5. Kafkas Tümeni ‘ni kumanda etti.2-3 Eylül gecesi (1922) Yunan Başkomutanı General Trikopis , 2.Ordu Komutanı General Diyenis ,bir çok subay,er,top ve cephane Miralay Halit Bey komutasındaki 5.kafkas Tümeni’ne teslim olmuşlardır. Atatürk’ün tavsiye ve telkini ile 1923 yılında Kastamonu’dan milletvekili seçildi.1927 yılında siyasetten çekildi. 10 Şubat 1953 de hayata gözlerini yumdu. Trikopis’in esir edildiği Uşak İli’nin Karahanlı İlçesi’nde bir ilkokula, Daday’da bir caddeye ve Merkez İlkokuluna Miralay Halit Bey ismi verilmiştir. İstanbul Karacaahmet’teki mezarı Ankara’daki devlet mezarlığına nakledilmiştir.

10 SOSYAL ETKİNLİKLER Okulumuzda 4 adet sosyal kulüp kurulmuş olup yıllık çalışma programlarına uygun olarak etkinliklerine devam etmektedir. Milli bayramlarda kutlama ve anmalarda okulumuz etkin olarak çalışmalara katılmaktadır. Ayrıca okulumuzda her yıl bilgi yarışmaları kitap okuma yarışmaları resim sergisi okul aile birliği yararına okul eğlence gecesi düzenlenmektedir. Okul öğretmenleri ve hayırsever veliler tarafından fakir öğrencilere giyecek yiyecek ve kırtasiye yardımı yapılmaktadır. İlçe ve il düzeyinde sportif yarışmalara katılan okulumuz dereceye giren öğrencilerine ödüller de vermektedir. 

11 HEDEFLER, PROJELER, FARKLI ÇALIŞMALAR
Hedefler Okulumuz başarısını ilçe düzeyinde kanıtlamıştır. Yaptığı çalışmalarla da Kastamonu’da dikkat çekmiştir. Hedefimiz Kastamonu’nun ve giderek Türkiye’nin en iyi okulu olma çabasıdır. Projeler 1) Okul bahçesinin düzenlenmesi 2) Sosyal etkinliklerin görüntülerle desteklenmesi 3) Değişik spor dallarında antrenman grupları oluşturulması 4) Sosyal çevre projesi 5) Okul Aile ilişkilerinin geliştirilmesi için yapılan çalışmalar

12 İHTİYAÇLAR Personel Norm kadroya göre 1 Yabancı Dil Öğretmenine ihtiyaç vardır. Okulumuzun bir memuri, bir kaloriferci bir hizmetli ihtiyacı vardır. Yatırım Okul bahçesindeki zeminin mutlaka onarımı gerekmektedir. Ön taraftaki 250 m2 alanın su birikmesinden dolayı parke taşı ile döşenmesi gerekmektedir. Onarım Okul elektrik tesisatının ve pencerelerinin onarı gerekmektedir. Ayrıca binaların depreme dayanıklılık testinden geçmesi gerekmektedir.

13


"MİRALAY HALİT BEY İLOKULU BRİFİNG DOSYASI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları