Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

çılgın türkler kitabından bir alıntı..

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "çılgın türkler kitabından bir alıntı.."— Sunum transkripti:

1 çılgın türkler kitabından bir alıntı..
arkadaşlığa dair. çılgın türkler kitabından bir alıntı..

2 Savaşın en kanlı günlerinden biriydi
Savaşın en kanlı günlerinden biriydi. Asker en iyi arkadaşının az ileride, kanlar içinde yere düştüğünü gördü. insanın başını bir saniye siperden çıkaramayacağı bir ateş altındaydılar. Asker teğmenine koştu hemen: - Komutanım, bir koşu arkadaşımı alıp geleyim mi?

3 'Delirdin mi. ' der gibi baktı teğmen
'Delirdin mi?' der gibi baktı teğmen Gitmeğe değmez oğlum, arkadaşın delik deşik olmuş. Büyük ihtimal ölmüştür bile. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın! Ama asker o kadar israr etti ki, teğmen izin vermek zorunda kaldı. - Peki, dene bakalım! .

4 Asker yoğun ateş altında fırladı siperden ve mucize eseri; arkadaşının yanına kadar gitti, yaralı arkadaşını sırtladığı gibi taşıdı. Birlikte siperin içine yuvarlandılar.

5 Teğmen koşup yaralıya bir göz attı ve nefes nefese bir kenara yıkılmış askere döndü: - Sana hayatını tehlikeye atmaya değmez, dememiş miydim? Bu zaten ölmüş Değdi Komutanım, değdi! dedi asker. - Nasıl değdi, arkadaşın zaten ölmüş, görmüyor musun? - Gene de değdi komutanım, çünkü yanına vardığımda henüz yaşıyordu...

6 Ve onun son sözlerini duymak, dünyalara bedeldi benim için
Ve onun son sözlerini duymak, dünyalara bedeldi benim için... Ve, hıçkırarak, şehit olan arkadaşının son sözlerini tekrarladı: 'Geleceğini biliyordum!'

7 GELECEĞİNİ BİLİYORDUM!

8 Kalbimizde 'arkadaşlık' denilen bir mucize var
Kalbimizde 'arkadaşlık' denilen bir mucize var. Nasıl olduğunu, nasıl başladığını bilemezsiniz. Ama bunun özel bir armağan olduğunu, Allah'ın bir lutfu olduğunu bilirsiniz.

9 Gerçekten de arkadaşlar nadide mücevherlerdir
Gerçekten de arkadaşlar nadide mücevherlerdir. Yüzünüzü güldürüp, başarmanız icin cesaret verirler. Sizi dinlerler ve kalplerini açmaya hazırdırlar.

10 Bugün arkadaşlarınıza, onlarla ne kadar ilgilendiğinizi gösterin
Bugün arkadaşlarınıza, onlarla ne kadar ilgilendiğinizi gösterin. Bu yazıyı arkadaş olarak gördüğünüz herkese gönderin. Size gönderen dahil

11 Sevgiyle Kalın


"çılgın türkler kitabından bir alıntı.." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları