Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Gazetecilik Araştırmaları Utanıyorum Ama Gazeteciyim A-İletişim Kuramları B-Medya Araştırmaları C-Gazetecilik Araştırmaları  Gazeteci-Kaynak İlişkisi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Gazetecilik Araştırmaları Utanıyorum Ama Gazeteciyim A-İletişim Kuramları B-Medya Araştırmaları C-Gazetecilik Araştırmaları  Gazeteci-Kaynak İlişkisi."— Sunum transkripti:

1 Gazetecilik Araştırmaları Utanıyorum Ama Gazeteciyim A-İletişim Kuramları B-Medya Araştırmaları C-Gazetecilik Araştırmaları  Gazeteci-Kaynak İlişkisi  Gazeteci-Kurumu İlişkisi  Gazeteci-Kurum içi Gazetecilerle ilişkileri  Gazeteci-Kurum dışı Gazetecilerle ilişkiler  Gazeteci-Okur ilişkileri  Gazeteci-Patron ilişkileri  Gazeteciler ve etik meseleler  Gazetecilerin mesleklerine bakışı  Gazetecilerin karşı karşıya kaldığı sorunlar  Gazeteci-Yöneticilerle ilişkisi  Gazeteci ve Örgütlenme  Gazeteci-Haber (ürün) ilişkisi  Gazeteci-Ülke ilişkisi  Gazeteci-Devlet ilişkisi  Gazeteciler ve Teknoloji

2 2. Giriş: Diz Çökmektense Ölmeyi Yeğlerim  Kitleler ve onlara tepeden gönderilen mesajlar arasında her zaman bir filtre bulunduğunu ileri süren eleştirel yaklaşımların tersine, liberal çoğulcu yaklaşım mesaj içeriklerinin birbirinden farklı ve birbirleriyle çelişen nitelikte olduğunu savlar. Bütün toplumsal gruplar medya aracılığıyla kendilerini ifade edebilirler. Medya hakim sınıf tarafından kontrol edilen bir araç değil, birbirinden bağımsız çıkar gruplarının hizmetinde bir araçtır. (Tılıç, 2009:44)  Liberal çoğulcu yaklaşımda izleyici pasif kontrol edilen birey değil aktif birey olarak görülür. Mesajların alıcıları birbirinden farklı ve havada uçuşan mesajlardan kendilerine uygun olanı seçme yetisine sahip bireylerdir. (Tılıç, 2009:44)

3 2. Giriş: Diz Çökmektense Ölmeyi Yeğlerim


"Gazetecilik Araştırmaları Utanıyorum Ama Gazeteciyim A-İletişim Kuramları B-Medya Araştırmaları C-Gazetecilik Araştırmaları  Gazeteci-Kaynak İlişkisi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları