Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 İri bir erkek Bengal kaplanının boyu 3 metreye kadar uzayabilir. Dişilerinin boyu ise 2.6 metre kadardır. Ağırlık erkek kaplanlarda 290 kilograma kadar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " İri bir erkek Bengal kaplanının boyu 3 metreye kadar uzayabilir. Dişilerinin boyu ise 2.6 metre kadardır. Ağırlık erkek kaplanlarda 290 kilograma kadar."— Sunum transkripti:

1

2  İri bir erkek Bengal kaplanının boyu 3 metreye kadar uzayabilir. Dişilerinin boyu ise 2.6 metre kadardır. Ağırlık erkek kaplanlarda 290 kilograma kadar çıkabilir. Dişi kaplanlar ise 200 kilogram civarındadırlar. Ayrıca ağır kilolarına rağmen çok iyi birer yüzücülerdir.

3  Bengal kaplanları küçük ve büyük hayvanların çoğunu avlar. Çoğunlukla yaban domuzu, sambar, barasingha, çital, nilgai, g aur,manda ve bazen de balıklar. Bazen de tavşan, langur, şebek ve tavuskuşu gibi küçük hayvanları avlarlar. Bengal kaplanlarının çok nadiren fil ve gergedan yavrularını öldürdüğüne ilişkin veriler de vardır. Bazende leopar, kurt, çakal, tilki, hatta timsah ve yaban köpeğikaplanın avı olabilir.sambarbarasinghaçitalnilgaig aurmandabalıklartavşanlangurşebektavuskuşufilgergedanleoparkurtçakaltilkitimsahyaban köpeği

4  Zoologlar, bugün dünya üzerinde 4500 dolaylarında Bengal kaplanı olduğunu düşünüyorlar ve bunların çoğu Hindistan'da yaşıyor.

5  Bengal kaplanı memeli bir hayvandır.Yumurtalı şekilde doğum yapmazlar.

6

7

8

9

10  ad. /Elif naz  Soyad/ZENGİN  Sınıf/5/B  No/168


" İri bir erkek Bengal kaplanının boyu 3 metreye kadar uzayabilir. Dişilerinin boyu ise 2.6 metre kadardır. Ağırlık erkek kaplanlarda 290 kilograma kadar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları