Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan:Nebahat Özmen.  Çocuklar resim kağıdını serbest olarak her yerini (beyaz renk kalmayacak şekilde) boyarlar. Kağıdın her yeri boyandıktan sonra.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan:Nebahat Özmen.  Çocuklar resim kağıdını serbest olarak her yerini (beyaz renk kalmayacak şekilde) boyarlar. Kağıdın her yeri boyandıktan sonra."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan:Nebahat Özmen

2  Çocuklar resim kağıdını serbest olarak her yerini (beyaz renk kalmayacak şekilde) boyarlar. Kağıdın her yeri boyandıktan sonra üstünü siyah pastel boyayla boyayıp tamamen kapatırlar.  Resim tek bir renk (siyah) olduğu zaman ellerine aldıkları fırça, çubuk vb. materyallerle kazıyarak resim yaparlar. Çocuklar kazıma işleminden sonra daha önce boyadıkları renklerin ortaya çıktığını görürler.

3  Suluboya bittikten sonra kağıda tuz yada şeker serpilir.İlginç bir doku oluşturur.

4  Mum eritilerek kağıdın üstüne damlatılır. Bez, kağıt yada fırça gibi gereçlerle bazı yerlere de sürülebilir. Kurutulur. Kağıdın tümü çeşitli renklere boyanır. Kurutulur. Mumlu, boyalı kağıt, iki gazete arasına konarak ütülenir. Mum bittiği zaman ütülemeye son verilir.

5  Kağıda damla şeklinde mürekkep dökün (sulu boya da olabilir) - Mürekkebi pipetle üfleyerek kağıda yayın. - Aynı işlemi birkaç kez tekrarlayın. Değişik renklerle deneyin. Renkler birbirinin üzerine gelip karıştıkça harika görüntüler ortaya çıkıyor.

6  Kıvamlı (Şeker boya, kolalı boya, vb.) veya kıvamsız sulu boyanın kuru yada süngerle ıslatılmış kağıt yüzeyine damlatılmasıdır.

7  Parmak boyası kolay temizlenebilecek bir masa yüzeyine yayılarak çalışılır. Çocuk bu yüzeyde bütün parmaklarını kullanarak resim hazırlar. Yardımcı malzemelerde kullanılabilir. Örneğin: Tarak, vb. Parmak boyası kağıt yüzeyi gibi kullanılır.

8

9  Kağıdın üzerine çeşitli objeler konulabilir. Diş fırçası ile boya kağıda püskürtülür. Objeler olmadan da püskürtme yapılabilir. Filit pompası, ince tel vb şeyler püskürtme için kullanılabilir.

10  Çeşitli malzemelerin oluşturduğu dokulardan yararlanılır. Yüzeye boya sürülerek yada materyal boyaya batırılarak kağıt yüzeyine bastırılır.

11

12

13


"Hazırlayan:Nebahat Özmen.  Çocuklar resim kağıdını serbest olarak her yerini (beyaz renk kalmayacak şekilde) boyarlar. Kağıdın her yeri boyandıktan sonra." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları