Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN ANISINA... SES Verdi ana, baba canını, Gökler: "Daha da ver" dedi. Bir savaştı, Allah! Allah! Su: "Allahuekber" dedi. Toprak ölüme.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN ANISINA... SES Verdi ana, baba canını, Gökler: "Daha da ver" dedi. Bir savaştı, Allah! Allah! Su: "Allahuekber" dedi. Toprak ölüme."— Sunum transkripti:

1 ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN ANISINA..

2 SES Verdi ana, baba canını, Gökler: "Daha da ver" dedi. Bir savaştı, Allah! Allah! Su: "Allahuekber" dedi. Toprak ölüme taş iken, Taş ecele: "mermer" dedi. Duyamadım bir Mehmetçik, Yüz düşmana neler dedi. Dağlar dağ oldu bir daha, Sömürgene: "yeter!" dedi. Fazıl Hüsnü DAĞLARCA

3 GAZİLERİMİZE Vatan aşkı yüreğinde, Dalgalanmış, bayrak olmuş. Dile gelmiş, dağlar, taşlar, İnancınla hayat bulmuş. Çıktın yola, haykırarak: "Vatan için aksın kanım, Ya şehitlik, ya gazilik, Bu yurt; benim canım, kanım." Düşmanlara karşı durdun, İman dolu göğsün ile. Güzel vatan, şanlı bayrak, Senin ile gelir dile. Güzel yurdum senden bize, Ne değerli hediyedir. Sana sonsuz minnettarlık, Hepimizin gönlündedir. Şanlı gazi, sana selâm! Selâm sana ey şühedâ! Vatan için bizlerin de, Canlarımız olsun feda! Rıfkı Kaymaz GAZİLERİMİZE Vatan aşkı yüreğinde, Dalgalanmış, bayrak olmuş. Dile gelmiş, dağlar, taşlar, İnancınla hayat bulmuş. Çıktın yola, haykırarak: "Vatan için aksın kanım, Ya şehitlik, ya gazilik, Bu yurt; benim canım, kanım." Düşmanlara karşı durdun, İman dolu göğsün ile. Güzel vatan, şanlı bayrak, Senin ile gelir dile. Güzel yurdum senden bize, Ne değerli hediyedir. Sana sonsuz minnettarlık, Hepimizin gönlündedir. Şanlı gazi, sana selâm! Selâm sana ey şühedâ! Vatan için bizlerin de, Canlarımız olsun feda! Rıfkı Kaymaz

4

5

6 ŞEHİDİM BEN ANA Anam korkma, Korku yerine için gururla dolsun, Unutma sen şehit oğlusun, Şehidim ben ana şehidim. Vatanımı korumak için çıktım dağlara, Ağlama anam sakın, Bu Vatan için canım feda, Şehidim ben ana şehidim.

7

8 GAZİ KEMAL’İN ASKERLERİ Onların her biri Kınalı Hasan Çanakkale’de her biri bir destan Yaratan ölümsüz adsız kahraman Onlar Gazi Kemal’in askerleri! Onlar Koca Seyit onlar bir vatan Onlar bir bayrak gökte dalgalanan Her biri bir yıldız semayı tutan Onlar Gazi Kemal’in askerleri! Onlar bir çağlayan onlar bir pınar Onlar bir Sakarya bir Dumlupınar Onlar Kocatepe yıkılmaz hisar Onlar Gazi Kemal’in askerleri!

9

10

11 Destanlar yaratan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir. Kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşında yaşamıştır. "Ya istiklal, ya ölüm!" demiştir. Türk tarihi böylesine kahramanlık günleri ile doludur.Destanlar yaratan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir. Kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşında yaşamıştır. "Ya istiklal, ya ölüm!" demiştir. Türk tarihi böylesine kahramanlık günleri ile doludur.

12

13

14


"ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN ANISINA... SES Verdi ana, baba canını, Gökler: "Daha da ver" dedi. Bir savaştı, Allah! Allah! Su: "Allahuekber" dedi. Toprak ölüme." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları