Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YILI ERZİN YEŞİLKENT ANADOLU LİSESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YILI ERZİN YEŞİLKENT ANADOLU LİSESİ"— Sunum transkripti:

1 2013-2014 YILI ERZİN YEŞİLKENT ANADOLU LİSESİ
BRİFİNG DOSYASI

2 OKULUMUZUN TARİHÇESİ Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam eden okulumuz, 1958 yılında Erzin Ortaokulu olarak eğitim öğretime başlamış, daha sonra vatandaşlarımızın katkısıyla 6 derslik daha ilave edilmiştir. Okulumuz metrekare alan üzerine A Blok, B Blok ve Konferans Salonu olmak üzere üç bina halinde kurulmuştur..

3 Okulumuz A Blok’u Yeşilkent Anadolu Lisesi olarak, B Blok binamız Milli Eğitim Bakanlığımızca ilçemizde Eğitim Öğretim yılında açılan Şehit Uğur Ekiz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine, devamında ise Eğitim-Öğretim yılında İmam Hatip Orta Okulu’na tahsis edilmiştir. Okulumuz A Blok şu anda 9 derslikli olup kaloriferle ısıtılmaktadır.

4 1958 yılından 1973 yılına kadar okulumuzun ismi Erzin Ortaokul, 1973 yılından itibaren Erzin Yeşilkent Lisesi iken, Eğitim- Öğretim yılından itibaren ise Anadolu Lisesine dönüştürüldüğünden, Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.

5 GENEL TANITICI BİLGİLER
OKULUN ADI : Yeşilkent Anadolu Lisesi OKUL MÜDÜRÜ : Tunç MUCUK MÜDÜR YARD : İsmail KEKİLLİ OKUL AİLE BİRLİĞİ BŞK : İsmail BÜYÜKER OKULUN POSTA ADRESİ :Mahmutlu Mah.Vatan Cad. E-POSTA ADRESİ : WEB ADRESİ : TELEFON NUMARASI : 0(326) VERGİ NUMARASI : (Erzin Vergi Dairesi) BAĞLI OLDUĞU GENEL MD.LÜK : İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ÖĞRENİM ŞEKLİ : Tam Gün OKULUN YABANCI DİLİ : İngilizce ve Almanca

6 OKULUMUZDA YÖNETİCİLİK YAPAN MÜDÜRLERİMİZ
CELİL TEKER İBRAHİM EMİROĞLU MEHMET KARADUMAN GÖRGEN ZORBA M. AYÇİN ENGİNTÜRK SEZAİ İZGİ HASAN AKGÜNER ABDÜLLATİF AKÖZ HÜSEYİN KÜLTÜR İRFAN ŞİMŞİR MURAT KARADEMİR Şu anda ise TUNÇ MUCUK devam etmektedir.

7 NORM KADRO TESPİT ÇİZELGESİ
DERSİN ADI DERS SAATİ NORM MEVCUT 1283 Türk Dili Edb/ Dil Anlatım 55 2 1371 Felsefe 16 1 1959 Sanat Tarihi 10 2263 Beden Eğitimi 20 1524 İngilizce 44 1245 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2353 Matematik 62 3 2036 Tarih 26 1627 Kimya 14 1 1207 Coğrafya 24 1894 Rehberlik / Psik. Danışma 1123 Biyoloji 23 1390 Fizik - Almanca 20 Resim 10 TOPLAM

8 OKUL MÜDÜRÜ Tunç MUCUK

9 OKULUMUZUN ÖĞRETMEN ve PERSONEL KADROSU

10 OKULUMUZ ÖĞRETMEN ve PERSONEL KADROSU

11 BİNALARIN ÖZELLİKLERİ
Okul A Blok binamız sobalı sistemle ısıtılırken 2009 yılında katı yakıtla çalışan kaloriferli sisteme dönüştürülmüştür. Kaloriferle ısıtılmaya başlanmıştır. B Blok binamız Milli Eğitim Bakanlığımızca ilçemizde Eğitim Öğretim yılında açılan Şehit Uğur Ekiz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine, devamında ise Eğitim-Öğretim yılında İmam Hatip Orta Okulu’na tahsis edilmiştir.

12 A Blok binamızda bulunan iki bodrum odası arşiv, B Blok binamızda bulunan iki bodrumda odun ve kömür deposu olarak kullanılmaktadır. A Blok binamızda 3 idari oda , 1 öğretmenler odası, 1 memur ve rehberlik servisi mevcuttur. Ayrıca alt ve üst katlarda tuvaletler bulunmaktadır. Yangından korunmak için her katta yangın istasyonları mevcuttur. Bir bölümü boş bulunan okul bahçemize çiçeklendirme çalışması yapılmıştır. Okul bahçesinin bir bölümü de çamlık alanıdır. Erzinli hayırsever Tolgahan Güven tarafından okulumuz bahçesinin büyük bölümü betonlama yapılmış, Konferans Salonumuzun duvarları boyatılmış, bahçe girişine çeşme yaptırılmıştır.

13 Betonarme olan A Blok binamız 2009 yılında geniş kapsamlı bakım ve tamirat görmüş; sınıf kapıları, elektrik sistemi, pencereler ve okulu iç ve dış cephe boyaları yenilenmiş, okul çatısı da tamirat görmüştür. Bu süreçte döşenen kalorifer sistemi için binamıza bitişik olarak betonarme kalorifer dairesi inşa edilmiştir.

14 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuzda 2013/2014 eğitim yılında 30’ar kişiden oluşan üç adet 9. sınıf, 10. sınıf üç adet, 11. sınıf iki adet, 12. Sınıf iki adet Anadolu Lisesi sınıfı bulunmaktadır. Genel lise kısmında son mezunlarını 2012/2013 eğitim öğretim yılında vermişti. Okulumuzda genel lise öğrencisi bulunmamaktadır. A Blokta ilgili emirler doğrultusunda Müdür Odasının sınıfa çevrilmesiyle 8 derslik olan derslik sayısı dokuza çıkarılmış, B Blok dediğimiz İmam Hatip lisesi orta kısmında üç derslik kullanılmakta olup arşiv, spor odası, fizik ve biyoloji laboratuarı bu binasında bulunmaktadır. Okul Kütüphanesi sınıflara dağıtılmış olup prefabrik yerimiz Kimya Laboratuarı olarak kullanılmakta olup on ikinci sınıflar derslerini bu kısımda da işlemektedir.

15 YÖNETİCİ ve ÖĞRETMEN SAYISI
Norm kadroya uygun olarak 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 2 Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, 1 Sanat Tarihi Öğretmeni, 1 Beden Eğitimi Öğretmeni, 1 Fizik Öğretmeni, 3 Matematik Öğretmeni, 1 Kimya Öğretmeni, 1 Coğrafya Öğretmeni, 1 Rehber Öğretmeni, 2 İngilizce Öğretmeni, 1 Biyoloji Öğretmeni ve 1 Tarih Öğretmeni görev yapmaktadır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe Grubu Öğretmeni, Görsel Sanatlar ve Almanca dersleri İlçe öğretmenleri ile kapatılmaktadır.

16 ÖĞRENCİ SAYILARI ÖĞRENCİ SAYISI ŞUBE SAYISI KIZ ERKEK TOPLAM 9. SINIF
3 50 47 97 10. SINIF 54 33 87 11. SINIF 2 35 18 53 12. SINIF 26 19 45 GENEL TOPLAM 10 165 117 282

17 EĞİTİCİ KOLLAR SPOR KULÜBÜ ÇEVRE KORUMA KULÜBÜ YEŞİLAY KULÜBÜ
GEZİ TANITIM VE TURİZM KULÜBÜ KÜLTÜR VE EDEBİYAT KULÜBÜ SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ SAĞLIK TEMİZLİK BESLENME VE KIZILAY KULÜBÜ TRAFİK GÜVENLİĞİ VE İLK YARDIM KULÜBÜ BİLİM FEN VE TEKNOLOJİ KULÜBÜ

18 DİSİPLİN KURULU İSMAİL KEKİLLİ (Başkan) MUSTAFA TORUN (Asil Üye)
GÖKHAN KARAKURT (Asil Üye) ONUR KURULU HAKAN BAYRAKTAROĞLU

19 Okulumuzda kılık kıyafet ile ilgili hiçbir problem yoktur
Okulumuzda kılık kıyafet ile ilgili hiçbir problem yoktur. İhtiyacı olan öğrencilerin ihtiyaçları okul idaresi ve okul aile birliği başkanı ve üyeleri tarafından karşılanmaktadır. Tüm öğretmen arkadaşlarımız, öğrencilerimize olumlu davranış kazandırmak için büyük çaba sarf etmektedirler.

20 OKULUMUZ İHTİYAÇLARI Tüm okulun boyanması
Okul bahçesinin çevre düzenlemesinin yapılması Konferans Salonunun tadilat ihtiyacı Zemin katta bulunan Arşiv Odalarının bakımı Spor Odası, Arşiv, Yemek Salonu, Kütüphane ihtiyacı

21 MİSYONUMUZ Öğrencilerimizin başarılı, velilerimizin mutlu, çalışmalarımızın huzurlu olduğu eğitim ortamı oluşturmaktır.

22 VİZYONUMUZ Çağdaş gelişmenin ışığında eğitim ve öğretimin her alanında fark oluşturmaktır.

23


"YILI ERZİN YEŞİLKENT ANADOLU LİSESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları