Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Word programında ENTER tuşu yeni bir paragrafa başlarken kullanılır. Aynı satırda yazı yazarken imleç satır sonuna gelindiğinde zaten alt satıra otomatik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Word programında ENTER tuşu yeni bir paragrafa başlarken kullanılır. Aynı satırda yazı yazarken imleç satır sonuna gelindiğinde zaten alt satıra otomatik."— Sunum transkripti:

1

2 Word programında ENTER tuşu yeni bir paragrafa başlarken kullanılır. Aynı satırda yazı yazarken imleç satır sonuna gelindiğinde zaten alt satıra otomatik olarak inmektedir. Her noktalama işaretinden sonra bir boşluk bırakmak gerekir. Word programında metin seçmek için aşağıdaki seçenekler kullanılabilir: Farenin sol tuşuna basılı tutarak istenilen noktaya kadar sürüklemek,

3 Klavyeden SHIFT tuşu ile birlikte yön tuşlarını kullanarak seçme işlemi yapılabilir. Bir kelimenin üzerine fare ile çift tıklandığında kelime seçilir, üçüncü kez tıklandığında o kelimenin bulunduğu paragraf seçilir. Klavyeden CTRL tuşuna basılı tutarak fare ile kelimeler üzerine tıklandığında farklı paragraflarda ve satırlarda olan kelimeler seçilebilir.

4 Hızlı Erişim Çubuğu Sekmeler

5  Görünüm Sekmesinden Cetvel seçeneği işaretlenerek, cetvel görüntülenir.

6

7 Büyük /Küçük harf değiştir Biçimlendirmeyi temizle

8 Alt simge Üst Simge

9 Metin vurgusuMetin Rengi

10  Biçimlendirilmiş metinlerin özelliklerinin belgenin farklı noktalarında kullanılabilmesini sağlar.  Biçimini kopyalamak istediğiniz metni seçin  Fare imleci fırça şekline geldiğinde istediğiniz metni seçerek biçimlerin kopyalanmasını sağlayabilirsiniz.

11 Buraya basarak PANO yu görüntüleyebilirsiniz.

12  Pano seçeneği kopyalanan son 24 öğeyi hafızasında tutabilir, ihtiyaç duyulan öğe üzerine tıklanarak kursörün bulunduğu noktaya kopyalanabilir.

13

14  Çok düzeyli madde işareti kullanmak için klavyeden TAB tuşuna basılır

15

16  Seçim yapılan paragrafın hangi yönde hizalanacağını belirler.

17


"Word programında ENTER tuşu yeni bir paragrafa başlarken kullanılır. Aynı satırda yazı yazarken imleç satır sonuna gelindiğinde zaten alt satıra otomatik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları