Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KAPALI ALANLARDA BOYA YAPILMASI TALİMATI. Boya atılacak tanktan gazdan arındırma uzmanı tarafından gas free alınacaktır. Uygundur raporu alındıktan sonra.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KAPALI ALANLARDA BOYA YAPILMASI TALİMATI. Boya atılacak tanktan gazdan arındırma uzmanı tarafından gas free alınacaktır. Uygundur raporu alındıktan sonra."— Sunum transkripti:

1 KAPALI ALANLARDA BOYA YAPILMASI TALİMATI

2 Boya atılacak tanktan gazdan arındırma uzmanı tarafından gas free alınacaktır. Uygundur raporu alındıktan sonra içeri girecek personel kişisel koruyucuları (hava beslemeli maske, tulum, iş ayakkabısı, eldiven) mutlaka giymelidir.

3 Boya atılacak tabancanın ve pompanın topraklamasını yapınız. Boya atılacak tanklar geminin proje koordinatörü, planlama mühendisi, taşeron ustabaşı tarafından Yangın ve İş Emniyet Ekibine yazılı bilgi verecektir.

4 Gemi personelleri boya yapacaksa o geminin proje koordinatörü ve planlama mühendisi tarafından Yangın ve İSG Ekibine yazılı bilgi verecektir. Tank içerisinde havalandırma eksproof olmalıdır.

5 Tankın aydınlatması da hava ile çalışan eksproof olmalıdır. Boya atılırken tankın çevresinde herhangi bir Sıcak Çalışma yapılmamalıdır. Boya atılmış yerde sıcak çalışma yapılacaksa kapalı alanlarda Sıcak Çalışma Prosedürü uygulanmalıdır.

6 Boya başlamadan ve boya atılırken yeterli havalandırma sağlanmalıdır. Boya yapılan yerde ve yakın kısımlarında Sıcak çalışma yapılmamalıdır.

7 Boya atılan tanka İSG veya Yangın Ekibi tarafından “tankta boya vardır” yazısı asılmalıdır. Tankta boya işlemi bittikten sonra havalandırma işlemi en az 3-4 saat devam etmelidir.


"KAPALI ALANLARDA BOYA YAPILMASI TALİMATI. Boya atılacak tanktan gazdan arındırma uzmanı tarafından gas free alınacaktır. Uygundur raporu alındıktan sonra." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları