Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HALK SAĞLIĞI ENSTİTÜSÜ 15 Şubat 2012 Müdür: Prof. Dr. Zafer Öztek Müdür Yrd.: Prof. Dr. Hilal Özcebe Müdür Yrd.: Doç. Dr. K. Hakan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HALK SAĞLIĞI ENSTİTÜSÜ 15 Şubat 2012 Müdür: Prof. Dr. Zafer Öztek Müdür Yrd.: Prof. Dr. Hilal Özcebe Müdür Yrd.: Doç. Dr. K. Hakan."— Sunum transkripti:

1 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HALK SAĞLIĞI ENSTİTÜSÜ 15 Şubat 2012 Müdür: Prof. Dr. Zafer Öztek Müdür Yrd.: Prof. Dr. Hilal Özcebe Müdür Yrd.: Doç. Dr. K. Hakan Altıntaş

2 Halk Sağlığı Enstitüsü ve Anabilim Dalı çalışmaları birlikte sunulacaktır

3 Enstitü Kurulu toplantısı yapıldı (8 Şubat 2012) Enstitünün 2013-2017 stratejik plan taslağı hazırlandı. DSÖ Sağlık İnsan Kaynakları İşbirliği Merkezi olmak için başvuru yapılmıştı. Sağlık Bakanlığının olumlu görüşü sağlandı. Çok yakında merkezin kurulması bekleniyor. 2012 yılında Gerçekleştilenler

4 Azerbaycan’daki sağlık reformu çerçevesinde daha önce yapılan 3 kursun devamı olarak 16 hekimin eğitimleri için proje sözleşmesi karşılıklı olarak imzalandı. Kurs Mart ayında yapılacak. “Benim gözümle engeller” adında bir proje planlandı. “Fotoses” yöntemiyle ve Çankaya belediyesi ile birlikte “Özürlü dostu belediye” çerçevesinde yapılması düşünülen proje destek almak üzere SABANCI Vakfına sunulacak.

5 Eğitim Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) kurulması için Sağlık Müdürlüğü ile protokol imzalanmıştı; TSM yeri olarak düşünülen yerin onarımı konusunda Altındağ Belediyesi ile görüşmeler sürüyor. Diğer üniversitelerin araştırma görevlilerinin de katıldığı “Ulusal Halk Sağlığı Kursu” devam etmektedir.

6 Mezuniyet sonrası programlara 3 yeni öğrenci alındı Epidemiyoloji (Doktora) İş Sağlığı (Yüksek lisans) Afetlerde sağlık yönetimi (Yüksek lisans) Afganistan Hükümeti ile yapılan ikili anlaşma gereğince 5 Afgan öğrencinin giriş mülakatları yapıldı. Öğrenciler halen Türkçe eğitimi görüyorlar, 2012 – 2013 yılında eğitime başlayacaklar.

7 2 öğretim görevilisin Enstitü kurulunda görevlendirilmesi sağlandı. Halk Sağlığı Alumni toplantısı 4-5 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılacak.

8 TEŞEKKÜR EDERİZ


"HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HALK SAĞLIĞI ENSTİTÜSÜ 15 Şubat 2012 Müdür: Prof. Dr. Zafer Öztek Müdür Yrd.: Prof. Dr. Hilal Özcebe Müdür Yrd.: Doç. Dr. K. Hakan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları