Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın...

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın..."— Sunum transkripti:

1 ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın... İşte Ataol Behramoğlu'nun 'Ulu Tanrım' diye başlayan duası...

2 HER ZAMAN, HER YERDE VE HER KONUDA BENİM DE KONUŞMAM GEREKTİĞİ DÜŞÜNCESİNDEN BENİ ARINDIR. ULU TANRIM

3 ÇEVREMDEKİ İNSANLARIN HAYATLARINI YÖNLENDİRME VE HATALARINI DÜZELTME ARZUSUNDAN BENİ KURTAR.

4 KONUŞURKEN GEREKSİZ DETAYLARI ANLATMAMAM İÇİN BEYNİMİ SERBEST BIRAK VE BİR AN ÖNCE KONUŞMANIN SONUNA VARMAMI SAĞLA.

5 BAŞKALARININ AĞRI VE ACILARINI DİNLEYEBİLME NEZAKET VE SABRINI VER VE BU ARADA KENDİ AĞRI VE SIZILARIMI ONLARA ANLATMAMAM İÇİN DUDAKLARIMI MÜHÜRLE (ÇÜNKÜ YILLAR GEÇİP YAŞLANDIĞIMDA, AĞRI VE SIZILAR ARTIYOR VE BUNLARDAN HERKESE BAHSETMEK BANA AYRI BİR ZEVK VERİYOR).

6 LÜTFEN TANRIM BANA ARADA SIRADA BENİM DE YANILABİLECEĞİM GERÇEĞİNİ ÖĞRET; BENİ OLABİLDİĞİNCE İYİ İNSAN YAP. BENİ MELEK YAP DA DEMİYORUM, ZİRA BU TİP İNSANLARLA YAŞAMAK ZORDUR.

7 TANRIM UMMADIĞIMIZ YERLERDE GÜZEL ŞEYLER, BEKLEMEDİĞİMİZ İNSANLARIN GÜZEL İŞLER YAPABİLDİKLERİNİ GÖREBİLMEMİ SAĞLA VE BANA BUNU ONLARA SÖYLEYEBİLME İNCELİĞİNİ VER.

8 BENİ MANTIKLI BİR İNSAN YAP, KÖTÜMSER YAPMA, BENİM İNSANLARA YARDIMCI OLABİLMEME YARDIMCI OL, FAKAT ONLARA HİÇ BİR ZAMAN PATRONLUK YAPMA HEVESİ VERME BANA.

9 HER NE KADAR BENİM ÇOK DERİN BİR AKIL STOĞUM OLDUĞUNA VE BU STOKTAN BAŞKALARININ DA FAYDALANMAMASININ ÇOK BÜYÜK KAYIP OLDUĞUNA İNANIYORSAM DA ULU TANRIM, BIRAKIN BUNU GÖSTERMEYEYİM. BÖYLECE HAYATIMIN SON DÖNEMİNDE ETRAFIMDA BİRKAÇ ARKADAŞIM OLSUN İSTİYORUM.


"ŞİİRLERİYLE ÜNLÜ OLAN BEHRAMOĞLU'NUN SİZLERE SUNDUĞUMUZ 'DUA'SI İNSAN VE YURTTAŞ OLARAK HERKESİN OKUMASI VE YAPMASI GEREKEN BİR DUA. Bu duayı okuyun, yorumlayın..." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları