Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYAN:SEMİH KÜRTÜNCÜ. .NET FRAMEWORK NEDİR?.Net Framework.Net platformunun bir dayanak noktasıdır..Net Framework gücünü içerisinde barındırdığı yüzlerce.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYAN:SEMİH KÜRTÜNCÜ. .NET FRAMEWORK NEDİR?.Net Framework.Net platformunun bir dayanak noktasıdır..Net Framework gücünü içerisinde barındırdığı yüzlerce."— Sunum transkripti:

1 HAZIRLAYAN:SEMİH KÜRTÜNCÜ

2 .NET FRAMEWORK NEDİR?.Net Framework.Net platformunun bir dayanak noktasıdır..Net Framework gücünü içerisinde barındırdığı yüzlerce sınıf (class) kütüphanesinden alır. Bize sunucu tarafında çalışan bir yapı kurabilmemizi sağlar, olaya dayalı programlama modeli sayesinde daha hızlı ve verimli uygulamalar geliştirebilmemizi ve bunları istediğimiz programlama diliyle yazabilmemizi sağlar.

3 .Net’in destek verdiği diller

4 Çoklu dil desteğinin avantajları Kod modülleri yeniden kullanılabilir(Farklı dillerde). Object kütüphanesi aynıdır ve aynı object modeli kullanılır. Eski dillerde yazılmış programlar güncellenebilir..NET Framework içindeki tüm diller eşit performansa sahiptir. Bütün.NET tabanlı diller Microsoft Intermediate Language (MSIL)’a derlenir. Tüm MSIL ler native kod’a derlenir. Bu run‐time’dır ve hepsi aynı derleyici kullanır.

5 Server Kontrol Nedir? Kullanıcı arabirimi veya diğer ilişkisel fonksiyonlar oluşturmak üzere Server üzerinde çalışan componentlere denir. Server kontroller runat= “server” özelliğine sahiptirler.

6 UYGULAMA Session kullanımı Masterpage kullanımı


"HAZIRLAYAN:SEMİH KÜRTÜNCÜ. .NET FRAMEWORK NEDİR?.Net Framework.Net platformunun bir dayanak noktasıdır..Net Framework gücünü içerisinde barındırdığı yüzlerce." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları