Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Familyası: Agavaceae Adı: Dracaena deremensis Türkçe Adı: Kardeş kanı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Familyası: Agavaceae Adı: Dracaena deremensis Türkçe Adı: Kardeş kanı."— Sunum transkripti:

1

2 Familyası: Agavaceae Adı: Dracaena deremensis Türkçe Adı: Kardeş kanı

3 Tropik, subtropik Asya ve Afrika kökenli, yaprakları rozet dizilişli, değişik renk ve yapıda gösterişli bitkilerdir.

4 Işık: Yarı gölge yerlerde bulundurulmalıdır. Çok aydınlık yerlerde bulunduruldukları taktirde alaca renk zamanla kaybolur. Sıcaklık: Gelişme döneminde 22-24C, dinlenme döneminde 12-15C olmalıdır. Oransal nem: Bitki yüksek oransal nem ister(%80-85)

5

6 Toprak: Torflu, kumlu karışımlarda ya da tınlı, torflu, kumlu toprak karışımında iyi gelişir. Sulama: Gelişme döneminde bol su verilmeli, yapraklara oransal nemi düşük olan yerlerde bol su püskürtülmelidir. Kışın su miktarı azaltılmalıdır.

7 Saksı değişimi: Genç bitkilerde her yıl, yaşlı bitkilerde ise 2-3 yılda bir Nisan ayında yapılır. Budama : İyi bir gelişme göstermeyen bitkilerin üst kısmı tümüyle kesilerek çelik amacıyla kullanılır.

8 Gübreleme: Gelişme döneminde 15 günde bir yapraklı bitkiler için hazırlanan gübre ile gübrelenmelidir. Gereğinden fazla gübreleme alaca yaprak renginin zamanla kaybolmasına neden olur.

9 Üretim: Çelik, hava daldırması ve tohum ile yapılır.

10

11  Yaprak şekli ve rengiyle bitkinin formuyla dikkati çeker. Büyük mekanlarda kullanılabilir.  Farklı mekanları bölmeye yarayabilir. Fiziksel ve görsel bariyer oluşturabilir.  Evlerin salonlarında, ofislerde, toplantı salonlarında kullanılabilir.

12

13

14


"Familyası: Agavaceae Adı: Dracaena deremensis Türkçe Adı: Kardeş kanı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları