Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI  İngilizce Proje sınıflarının temel hedefi; Öğrencilerimizin mezun olduklarında.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI  İngilizce Proje sınıflarının temel hedefi; Öğrencilerimizin mezun olduklarında."— Sunum transkripti:

1 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI  İngilizce Proje sınıflarının temel hedefi; Öğrencilerimizin mezun olduklarında İngilizce’yi C1 düzeyinde konuşabilmeleri ve üniversite hazırlık sınavından muaf olabilmelerini sağlamak. İngilizce Proje Sınıflarında eğitimler haftada 10 saat şeklinde planlanmıştır ve bu saatler içinde;  Grammar and vocabulary(dil bilgisi,kelime)  Listening (dinleme)  Speaking (konuşma)  Reading and writing(okuma ve yazma) becerilerini geliştiren çalışmalar yapılmaktadır.

2 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI  Derslerin 6 saati hafta içinde, 4 saati Cumartesi günlerinde olacak şekilde planlanmıştır.  Cumartesi günü verilen eğitimler TAKVİYE/KURS eğitimi olmayıp hafta içi verilen eğitimlerin devamıdır.  Cumartesi günü için devam-devamsızlık konusunda velilerimizin özel önem göstermesi gerekmektedir.  Derslerin ortak özelliği %100 İngilizce işlenmesidir.

3 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI  Eğitimlerin birinci aşaması Ekim-Mayıs ayları arasında 26 hafta şeklinde uygulanacaktır. Toplamda 260 saatlik eğitimlerimizden sonra yazın 120 saat bir eğitim verilecektir. Yaz eğitimleri programımızın olmazsa olmazıdır.  Eğitimlerde “CAMBRIDGE UNIVERSITY “ sinin uluslar arası standartlarda İngilizce Öğretimi için hazırlamış olduğu kaynak kitaplardan faydalanılmaktadır.  Ders kitaplarına ek olarak 10 adet sesli hikaye kitaplarıyla İngilizce eğitimine evde de destek verilmektedir.  Günlük hayatta sıkça kullanılan kelimelerin bulunduğu kelime kitaplarıyla da kelime hazinelerinin gelişmesi sağlanmaktadır.

4 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI Eğitim takvimimiz:  17 Ağustos – 11 Eylül 2015 tarihleri arasında hafta içi 5 gün, günde 6 ders saati olarak 4 haftalık toplamda 120 saatlik 3. kur eğitimleri uygulanacaktır.  10 Eylül 2015 günü yazılı sınav uygulaması yapılacaktır.  11 Eylül 2015 tarihinde ise sözlü sınav uygulaması yapılacaktır.  Böylelikle öğrenciler 3. kuru (toplamda 380 Saatlik eğitimlerini tamamlamış olacak ve B1 düzeyinde bir üst sınıfa geçmiş olacaklardır.

5 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI Sınav Sistemimiz:  Her bir kur içinde ders bazlı 2 adet ara sınav yapılacaktır. (quiz sınavı)  Her bir quiz sınavının %10’u hesaplanacaktır. 2 quiz için öğrencinin almış olduğu notların %20’si kur geçme notuna etki edecektir.  Kur geçme sınavının %50’sini yazılı, %50’sini ise sözlü oluşturacaktır. Her iki sınavın %80 ise kur geçme notunun ortalamasına katılacaktır.  Öğrencilerin resmi yazılıları ise okul kitaplarından yapılıp 3 yazılı şeklinde sisteme işlenecektir.

6 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI Kur Geçme Notlarının Projeye Etkisi:  Birinci kur sonunda öğrencilerin başarı notuna göre 2. dönem sınıflar değişecektir. Kur geçme sınavı ortalaması 70 ve altında olanlar kuru geçemeyeceklerdir.  Kur sınav ortalaması 50-70 altında olanlar 3 hafta (30 Saat) kur tekrar eğitimi görecek, sonra yapılacak olan sınava göre 2. kura devam edip edemeyeceklerine karar verilecektir.  Sınavlarda 50’nin altında alan öğrenciler proje’den çıkarılıp normal sınıflara alınacaktır.

7 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI 10. Sınıflarda Yurt Dışı Meselesi  3. Kur bitirme sınavından 75 ve üstte alan öğrencilere 01 Haziran -19 Haziran tarihleri arasında 3 haftalık haftada 6 gün ve 40 saatlik toplamda 120 saatlik ek bir program uygulanacaktır.  Öğrenciler, B1 seviyesinde eğitimlerini tamamladıktan sonra İngilizcenin konuşulduğu İngiltere, Amerika vb ülkelere giderek edindikleri İngilizceyi pratik yapmak imkanı elde edeceklerdir.

8 BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI Velilerden taleplerimiz:  Başta Cumartesi günleri olmak üzere devam devamsızlık konusunda aşırı derecede hassasiyet göstermeleri  İngilizce Proje mantığını ve önemini öğrencilerle görüşmeleri  Proje geçme notu ve sınıftan düşebileceği konularında öğrencileri uyarmaları  Ödevler konusunda özellikle İngilizce ödevlerini sorgulamaları, öğrencilerin bol bol dinleme yapabilmeleri için destek sağlamaları  Öğrencilerin yüksek not almaları durumunda ödüllendirme süreçlerine dahil olmaları


"BAŞAKŞEHİR EMİN SARAÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE PROJE SINIFLARI  İngilizce Proje sınıflarının temel hedefi; Öğrencilerimizin mezun olduklarında." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları