Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Yaban kazları, kanatlarını çırptıkça arkalarından gelen kazın yukarıya çıkmasını kolaylaştıran bir hava akımı yaratırlar. Bunun için Kıtalar arası uçarlarken.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Yaban kazları, kanatlarını çırptıkça arkalarından gelen kazın yukarıya çıkmasını kolaylaştıran bir hava akımı yaratırlar. Bunun için Kıtalar arası uçarlarken."— Sunum transkripti:

1

2 Yaban kazları, kanatlarını çırptıkça arkalarından gelen kazın yukarıya çıkmasını kolaylaştıran bir hava akımı yaratırlar. Bunun için Kıtalar arası uçarlarken V şeklinde uçarlar.

3 Öne geçer Öndeki kaz, yorulur dinlenmek için en arkaya sıraya geçer.

4 Öne geçer Öndeki kaz, yorulur dinlenmek için en arkaya sıraya geçer. Bu bir EKİP işidir. Devamlı yer değiştirerek dinlenirler ve sürü halinde KITALAR arası uçarlar.

5 Kazlar, sürü Halinde uçarlarken bu yöntem sayesinde tüm sürü her 1 yaban kazının tek başına uçabileceği maksimum mesafeden %70 daha fazla uçabilmektedir. Yaralı KAZ la birlikte iki KAZ da ona eşlik ederek yere inerler.

6 1: Ekip Üyelerinin Belirli Bir Gereksinimlerini Karşılamasına Yönelik Olarak Bir Amaçları Olması Gerekir. 2: Üyeler Karşılıklı Bağlılık İçinde Bir Arada Çalışır. 3: Üyeler Birlikte Çalışarak Ekibin Performansını Nasıl Yükselteceğini Öğrenirler. GRUBA EKİP DİYEBİMEK İÇİN:

7 EKİP OLUŞTURMANIN ADIMLARI Ekip içerisinden ve dışından bir kimsenin ortaya çıkabilecek sorunların veya fırsatların farkına varması, Ekip üyelerinin birlikte çalışarak sorunlara ilişkin bilgilerin bir araya getirilmesi, Ekip üyelerinin beraber çalışarak faaliyet planı oluşturulması Ekip üyelerinin beraber çalışarak gelişmeleri ve gözlenmesi, sonuçları elde etmesi, ilerleyen faaliyetlerde bulunması, Ekip üyeleri beraber çalışarak gerekli duyulduğu taktirde olası olduğu kadar bu faaliyetleri tekrar etmemeleri.

8 Ekip çalışması Adım 1: sorunların ve fırsatların farkına varmak Adım 5: sonuçların değerlendirilmesi Adım 2: bilgilerin toplanması ve analizi Adım 3: faaliyetlerin planlanması Adım 4: faaliyetlerin uygulanması


"Yaban kazları, kanatlarını çırptıkça arkalarından gelen kazın yukarıya çıkmasını kolaylaştıran bir hava akımı yaratırlar. Bunun için Kıtalar arası uçarlarken." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları