Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ezgi Methibay 104103027. Önce resmimizi transparan hale getirmek için silgi aracından magic eraiser tool yaparak silgiyi kullanıyoruz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ezgi Methibay 104103027. Önce resmimizi transparan hale getirmek için silgi aracından magic eraiser tool yaparak silgiyi kullanıyoruz."— Sunum transkripti:

1 Ezgi Methibay 104103027

2 Önce resmimizi transparan hale getirmek için silgi aracından magic eraiser tool yaparak silgiyi kullanıyoruz.

3 Silgiyle transparan hale getirdik.

4 Daha sonra png olarak kaydediyoruz.

5 Daha sonra After Effects’te layer’da resmimizi açıyoruz. Yeni bir komposizyon oluşturarak resmimizi sürüklüyoruz..Ctrl+T tuşunu kullanarak 1234567890 rakamlarını giriyoruz. Layer’dan caracter alset seçenğine gelip verdiği değer neise, mesela 5, belli bir düzende bunu karışık hale getiriyor.

6 Layer’dan character offset seçenğine gelip verdiği değer ne ise, mesela 5, belli bir düzende bunu karışık hale getiriyor.

7 . Sonra range seçeneğinden shape square ramp up a tıklıyoruz. Ardından sayıları kopyalıyoruz.

8 . Ardından sayıları kopyalıyoruz. Bütün ekranı kaplayacak şekilde. Bazen sayılar üst üste kopyalanabilir. Bunun için set the rating seçerek isteğinimiz puntoda ayarlayabiliriz.

9 YÜZÜ PNG’DE ALFA MATTE SEÇENEĞİNDEN SAYILARI SEÇİP, ADD- PROPERTY- POSİTİON VE SCALE SEÇENEKLERİNDEN KAÇ SANİYEYSE AYARLIYORUZ. CHARACTER OFFSET SEÇENEĞNDEN POSİTİON ‘I 80 OLARAK DEĞİŞTİR. SAYILARI KARIŞTIR.

10 POSİTİON VE SCALE SEÇENEKLERİNİ; 30 POSİTİON ‘A,SCALE’E-2 DEĞER VERİYORUZ. ANİMATER 1 DE PROPERTY’DEN SCALE’İ 4 SANİYE OLARAK AYARLIYORUZ.

11 CHARACTER OFFSET’DEN 4 SANİYEDE DEĞERİ 80 DEĞİŞTİRİYORUZ. SIFIRINCI SANİYEDE POSİTİON’DAN SCALE -2, 30 POSİTİON ‘A -2 VERİNCE BÖYLE Bİ GÖRÜNTÜ OLUŞUR. POSİTİON’DAN SCALE ‘E TEKRAR 100 DEĞERİNİ VERİYORUZ

12 KAYDEDİP KAPATIYORUZ. BÖYLECE KÜÇÜK Bİ GÖRÜNTÜ ELDE EDİLİR. POSİTİON2DA SIFIRINCI SANİYEDE KEYFRAME EKLİYORUZ. BİRİNCİ SANİYEDE SOLA ÇEKELİM, 2 VE ÜÇTE YUKARI, 4TE YERİNE GELSİN.

13 Sayılardan oluşturduğumuz yüz aşağı doğru akar gibi görünecek.


"Ezgi Methibay 104103027. Önce resmimizi transparan hale getirmek için silgi aracından magic eraiser tool yaparak silgiyi kullanıyoruz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları