Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hayatı ; 1931 yılında Brooklyn'de doğdu. İrlanda'nın Limerick şehrinde büyüyen yazar, Amerika'ya geri döndü (1949). Newyork'taki pek çok lisede kompozisyon.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hayatı ; 1931 yılında Brooklyn'de doğdu. İrlanda'nın Limerick şehrinde büyüyen yazar, Amerika'ya geri döndü (1949). Newyork'taki pek çok lisede kompozisyon."— Sunum transkripti:

1

2

3 Hayatı ; 1931 yılında Brooklyn'de doğdu. İrlanda'nın Limerick şehrinde büyüyen yazar, Amerika'ya geri döndü (1949). Newyork'taki pek çok lisede kompozisyon öğretmenliği yaptı. İrlanda 'daki gerçek yaşamı anlattığı, müzikal oyun büyük başarı kazandı. Kardeşiyle birlikte oynadığı bu oyunu, bir çok eser izledi. Çocukluk yıllarını anlattığı eseri '' Angela'nın Külleri '' dünyanın her yerinden büyük bir okuyucu kütlesine ulaştı.Bir çok dile çevrildi. Çok büyük bir başarı kazanan bu eser, pek çok ödül aldı. Büyük bir yoksulluğun anlatıldığı bu roman, yazarın kalemini kullanmasındaki ustalık, yazılarına aktardığı sevecenlik, ince mizah, umut sayesinde, eserindeki kahramanlarına yaşadıkları bütün sıkıntılara rağmen, kurtuluş ümidi getirmiştir. Bu güzel anlatım, beraberinde başarıyıda getirdi. Halen eşiyle birlikte Newyork'ta yaşamakta olan Mccourt, bir çok ödül sahibidir.

4 Tüm Eserleri; Bir Çift Blaugard - ( Müzikal Oyun) Angela'nın Külleri - (Pulitzer Ödülü, Ulusal Kitap Kriterleri Çevresi Ödülü, Los Angeles Time Kitap Ödülü) Umuda Doğru - ( Angela'nın Külleri II)

5 Frank McCourt uzun yıllar Stuyvesant Lisesi'nde kompozisyon hocalığı yaptı. İrlanda'da geçen geçliklerini anlatan "A Couple of Blaguards" isimli müzikal oyunda kardeşi Malachy ile birlikte oynadı. Kendisi New York'da yaşamaktadır.

6

7 Angela'nın Külleri Frank Mccourt, "Geriye bakıp anımsadığımda çocukluğumu, nasıl hayatta kalabildiğime hâlâ şaşarım."Angela'nın Külleri Frank Mccourt

8

9

10 Umuda Doğru Frank Mccourt, Frank McCourt'un çocukluğunu anlatan Angela'nın Külleri dünyanın her yerinde büyük bir okuyucu kitlesi tarafından okundu ve çok sevildi. Frank Mccourt

11

12 Öğretmen Frank Mccourt Öğretmen'e övgüler: "McCourt çocukluğunu geçirdiği İrlanda'nın fakir ortamından çıkıp New York kendi devlet okullarında lise öğretmenliğine yükselişini komik bir bakışla, büyük bir açık kalplilikle vermiş.

13

14

15


"Hayatı ; 1931 yılında Brooklyn'de doğdu. İrlanda'nın Limerick şehrinde büyüyen yazar, Amerika'ya geri döndü (1949). Newyork'taki pek çok lisede kompozisyon." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları