Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Malus sylvestris (Yabani elma) Yaprak : 3- boyunda, 2- genişliğinde genişçe elips, yuvarlak-yumurta biçiminde, sivri uçludur. Alt yüzü tüylü ve grimsi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Malus sylvestris (Yabani elma) Yaprak : 3- boyunda, 2- genişliğinde genişçe elips, yuvarlak-yumurta biçiminde, sivri uçludur. Alt yüzü tüylü ve grimsi."— Sunum transkripti:

1 Malus sylvestris (Yabani elma) Yaprak : 3- boyunda, 2- genişliğinde genişçe elips, yuvarlak-yumurta biçiminde, sivri uçludur. Alt yüzü tüylü ve grimsi yeşil, üst yüzü ise tüysüz koyu yeşil renklidir. Sürgün : Genç sürgünler kızıl-kahverengidir. Kısa sürgünlerse dikenlidir. Gövde ve Kabuk : Kahverengi-gri gövde ileri yaşlarda levhalar halinde soyulur, çatlaklanır. Çiçek : Çiçekler az sayıda çiçekten oluşmuş şemsiyemsi salkım, çanak yaprak küçük ve tüylü, taç yapraklar 5 adet dışı pembe, içi beyazdır. Yapraklanmadan önce çiçek açar. Meyve : 3- çapında yalancı sulu meyve, alt ve üstten basık küreler biçiminde, olgunlukta pembemsi sarı yeşil renkte ve üzeri kırmızımsı lekelidir. Kullanım Alanları : · Peyzaj Peyzajda Kullanım : Çok sayıda melezi ve kültür formları vardır. Çiçeklerinin görünümü oldukça güzeldir. · Park · Bahçe Gıda Olarak Kullanım : Meyveleri likör yapımında kullanılır.

2

3


"Malus sylvestris (Yabani elma) Yaprak : 3- boyunda, 2- genişliğinde genişçe elips, yuvarlak-yumurta biçiminde, sivri uçludur. Alt yüzü tüylü ve grimsi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları