Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SEVGİ-SAYGI VE YARDIMLAŞMA PAYLAŞACAĞIMIZ KONULAR SEVGİ SAYGI DAYANIŞMA ARKADAŞLIK DOSTLUK KARDEŞLİK PAYLAŞIM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SEVGİ-SAYGI VE YARDIMLAŞMA PAYLAŞACAĞIMIZ KONULAR SEVGİ SAYGI DAYANIŞMA ARKADAŞLIK DOSTLUK KARDEŞLİK PAYLAŞIM."— Sunum transkripti:

1

2 SEVGİ-SAYGI VE YARDIMLAŞMA

3 PAYLAŞACAĞIMIZ KONULAR SEVGİ SAYGI DAYANIŞMA ARKADAŞLIK DOSTLUK KARDEŞLİK PAYLAŞIM

4

5 SEVGİ DERSİ Küçük oğlumuz annesine geldi ve ona elindeki kağıdı uzattı. Annesi ellerini önlüğüne kuruladıktan sonra kağıdı okumaya başladı: Çimleri biçtiğim için 5 dolar Bu hafta odamı temizlediğim için 1 dolar Alışverişe gittiğim için 50 sent Küçük kardeşime baktığım için 25 sent Çöpü döktüğüm için 1 dolar İyi bir karne getirdiğim için 5 dolar Bahçeyi temizlediğim için 2 dolar Toplam borç: 14 dolar 75 sent

6 Annesi umutla kendisini süzen oğlumuza baktı. Eline bir kalem aldı, kağıdın arka yüzünü çevirdi ve şunları yazdı: Seni dokuz ay karnımda taşıdım Bedava, Hasta olduğunda başını bekledim, elimden geleni yaptım, Bedava, Senin için dua ettim Yıllar boyu değişik nedenlerle senin için gözyaşı döktüm Bedava, Senin için geceler boyu kaygı duyup, uykusuz kaldım Bedava, Oyuncaklarını topladım, yemeğini hazırladım, giysilerini yıkadım, ütüledim Bedava, Ve oğlum bunların hepsini topladığın zaman gerçek sevginin bedelinin olmadığını görürsün Bedavadır çünkü. Oğlumuz annesinin yazdıkların okuyunca gözleri doldu. Annesine baktı ve “Anneciğim, seni seviyorum.” Dedi. Sonra annesinin elinden kalemi aldı ve kağıda büyük harflerle şunları yazdı: “HEPSİ ÖDENMİŞTİR”.

7 ŞİMDİ DE SEVGİYLE BESLENEN SAYGIYI İFADE ETME YOLLARINA BAKALIM SENİ SEVİYORUM

8 Gözlerle

9 Sözlerle

10 Dokunarak

11 DİNLEYEREK

12 İLGİYİ ODAKLAYARAK

13 Yaban kazları, kanatlarını çırptıkça arkalarından gelen kazın yukarıya çıkmasını kolaylaştıran bir hava akımı yaratırlar. Bunun için Kıtalar arası uçarlarken V şeklinde uçarlar.

14 Öne geçer Öndeki kaz, yorulur dinlenmek için en arkaya sıraya geçer.

15 Öne geçer Öndeki kaz, yorulur dinlenmek için en arkaya sıraya geçer. Bu bir EKİP işidir. Devamlı yer değiştirerek dinlenirler ve sürü halinde KITALAR arası uçarlar.

16 Kazlar, sürü Halinde uçarlarken bu yöntem sayesinde tüm sürü her 1 yaban kazının tek başına uçabileceği maksimum mesafeden %70 daha fazla uçabilmektedir. Yaralı KAZ la birlikte iki KAZ da ona eşlik ederek yere inerler.

17 10 DAKİKALIK KISA BİR ARADAN SONRA DEVAM EDİYORUZ.

18 EVET ŞİMDİ DE YUNUSLARLA DOSTLUK, KARDEŞLİK VE ARKADAŞLIĞIN NASIL OLMASI GEREKTİĞİYLE İLGİLİ SLAYTIMIZI İZLEYELİM

19

20 Yaşamayı seven

21 Içi dışı aynı

22 samimi

23 beraber

24 uyumlu

25 huzurlu

26 Her zaman yanında

27 Farklı bir bakışı olan

28 Duygulu

29 gizemli

30 Derin hislere sahip bir dost

31


"SEVGİ-SAYGI VE YARDIMLAŞMA PAYLAŞACAĞIMIZ KONULAR SEVGİ SAYGI DAYANIŞMA ARKADAŞLIK DOSTLUK KARDEŞLİK PAYLAŞIM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları