Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Anavatanı Doğu Avrupa ve Asya’dır. Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya geçmiştir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Anavatanı Doğu Avrupa ve Asya’dır. Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya geçmiştir."— Sunum transkripti:

1

2 Anavatanı Doğu Avrupa ve Asya’dır. Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya geçmiştir.

3 Yaprak döken dik formlu çalı. Yaprak döken dik formlu çalı. Ağacın boyu 6 m bulabilir. Az bir bakımla hemen her yerde yetişebilir. Ağacın boyu 6 m bulabilir. Az bir bakımla hemen her yerde yetişebilir. Alt dallarında yaprak yok. Alt dallarında yaprak yok.

4

5 Yapraklanma Yapraklar karşılıklı dizili, Yapraklar karşılıklı dizili, Basit, oval, Basit, oval, 5-12 cm uzunluğunda. 5-12 cm uzunluğunda. Yaprak tabanı yürek şeklinde. Yaprak tabanı yürek şeklinde. Yaprak kenarı tam. Yaprak kenarı tam. Rengi koyu yeşil. Rengi koyu yeşil.

6

7 Çiçekler Güzel kokulu çiçekleri, eflatun renkli, dalın ucunda birleşik salkım halindedir. Güzel kokulu çiçekleri, eflatun renkli, dalın ucunda birleşik salkım halindedir. Nisan sonu-Mayıs başı gösterişli çiçek açar. Nisan sonu-Mayıs başı gösterişli çiçek açar. Serada yetiştirilirse kışın da çiçek alınabilir. Serada yetiştirilirse kışın da çiçek alınabilir.

8 Çeşitli melezlemelerle yalınkat veya katmerli, beyaz, pembe, kırmızı, açık ve koyu mor, ebruli, krem renginde çiçekler açan pek çok türü elde edilmiştir. Çeşitli melezlemelerle yalınkat veya katmerli, beyaz, pembe, kırmızı, açık ve koyu mor, ebruli, krem renginde çiçekler açan pek çok türü elde edilmiştir. Güzel kokulu çiçekleri; mor, beyaz, maviye çalan pembe renklerde olur. Güzel kokulu çiçekleri; mor, beyaz, maviye çalan pembe renklerde olur.

9

10 Meyve Kapsüller birleşik salkım halinde,dalların ucunda yerleşik. Kapsüller birleşik salkım halinde,dalların ucunda yerleşik. Sivri olan bu kapsüller uzaklaştırılmalı. Sivri olan bu kapsüller uzaklaştırılmalı.

11

12 Açık-gri kabuk Açık-gri kabuk pürüzsüz pürüzsüz Gövdesi sağlam,küçük, Gövdesi sağlam,küçük, Yaprak izi çıkıntı halinde gövdede bulunur. Yaprak izi çıkıntı halinde gövdede bulunur.

13 Güneş ister. Güneş ister. Kolayca nakledilir. Kolayca nakledilir. Asitli toprak sever. Asitli toprak sever. Çiçeklenmeden sonra budanmalı. Çiçeklenmeden sonra budanmalı.

14 Peyzajda kullanımı Vurgu için Vurgu için Kokusu için Kokusu için Etkili çiçeklenmesi için Etkili çiçeklenmesi için Yüksek kaliteli yaprakları ve formu için Yüksek kaliteli yaprakları ve formu için Küçük gruplarda kullanılır. Küçük gruplarda kullanılır.

15

16

17

18

19

20 Syringa afghanica

21 Syringa emodi

22 Syringa meyeri

23 Syringa micropilla

24 Syringa oblata

25 Syringa pinnatifolia

26 Syringa pubescens

27 Syringa reflexa

28 Syringa reticulata

29 Syringa villosa


"Anavatanı Doğu Avrupa ve Asya’dır. Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya geçmiştir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları