Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İLETİŞİM VE BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI E-Posta, Forum, sohbet, Wikipedia, Youtube, Bloglar, Facebook, Twitter.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İLETİŞİM VE BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI E-Posta, Forum, sohbet, Wikipedia, Youtube, Bloglar, Facebook, Twitter."— Sunum transkripti:

1 İLETİŞİM VE BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI E-Posta, Forum, sohbet, Wikipedia, Youtube, Bloglar, Facebook, Twitter

2 E-POSTA İnternet üzerinden gönderilen mesaj ve dosya transferidir. E-mail gönderebilmemiz için mail adresi almamız gerekir. Şu sitelerden mail adresi alabiliriz;  www.hotmail.com www.hotmail.com  www.gmail.com www.gmail.com  www.yahoo.com www.yahoo.com  www.mynet.com www.mynet.com

3 FORUM SİTELERİ Forum kişilerin bilgilerini paylaştıkları, bir- birleri ile çeşitli paylaşımlarda bulundukları Online bir ortamdır. Bu ortamda paylaşılan bilgiler, belgeler insanların faydalanabileceği ve çevreye zarar vermeyen nitelikte olmalıdır.

4 SOHBET VE GÖRÜNTÜLÜ KONFERANS Sohbet: İnternet üzerinden diğer insanlarla konuşmaktır. E-posta, facebook, twitter, mirc, skype vb. programlarla konuşabilirsiniz.

5 İŞBİRLİKLİ YAZARLIK (WİKİ) Belli bir konuda ortaklaşa işbirliği yaparak ürün ortaya koymanızdır. Kullanıcılar bu tarz sitelere üye olarak oradaki bilgileri belli kriterler çerçevesinde düzenleyip, güncelleyebilirler. Örnek: www.wikipedia.orgwww.wikipedia.org www.eksisozluk.com

6 ÇOKLU ORTAM PAYLAŞIMLARI Youtube: Video paylaşım sitesidir.

7 SOSYAL MEDYA Facebook, Twitter: Zaman ve mekân sınırlaması olmadan, paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz.

8 SOSYAL MEDYA KULLANIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER Kişisel bilgilerinizi herkesle paylaşmayınız. Paylaştıklarınız şeyleri istemediğiniz kişilere kapatınız. Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık tekliflerini reddediniz. Güçlü şifreler oluşturunuz ve şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

9 BLOGLAR Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. İstediğiniz tüm konular hakkında blog sayfası oluşturabilirsiniz. Blog: size ait kişisel web sitesidir.

10 BLOG SİTELERİ Hangi sitelerden blog oluşturabiliriz: www.blogger.com www.blogcu.com Blog.milliyet.com Örnek: http://bilisimdersim.blogspot.com


"İLETİŞİM VE BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI E-Posta, Forum, sohbet, Wikipedia, Youtube, Bloglar, Facebook, Twitter." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları