Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ERZURUM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ERZURUM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ"— Sunum transkripti:

1 ERZURUM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
REHBERLİK HİZMETLERİ BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS) OKUL İÇİN KULLANIM KILAVUZU

2 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
Bu program okul rehberlik hizmetlerinin yeniden yapılanması ve verilerin istatistiki olarak daha düzenli ve elektronik ortamda toplanması amacıyla tasarlanmıştır. Program aylık olarak her okulun şifresini girerek görebileceği ve aylık programlara ay ve hafta içerisinde yapılan çalışmaların sonucu ve resim yüklenmesi ile oluşacaktır. Rehberlik hizmetleri yıllık çalışma programlarının özünü teşkil etmektedir. Çalışma ekranı her ay yeniden yapılanacak ve yeni aylık program her ayın başında yayınlanıp bulunulan ay içerisinde etkinlik istatistikleri haftalık olarak okul tarafından girilecek ay sonunda verilerle birlikte kapatılıp yeni aylık program yayınlanacaktır.

3 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
1- BU PROGRAMIN KULLANILABİLMESİ İÇİN BİLGİSAYARINIZA JAWA PROGRAMINI YÜKLEYİNİZ.

4 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
2- İNTERNET SAĞLAYICINIZIN girişine adresi yazılmalıdır. . Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünün web sayfasından ana sayfada bağlantılar linkinden Erzurum Rehberlik Bilgi Toplama Sistemi ‘ne ulaşılacaktır.

5 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
KULLANICI ADI: OKULLARA GÖNDERİLECEK HAZIR OLAN KULLANICI ADLARI KULLANILACAKTIR. ŞİFRE : İLK OLARAK SİZLERE VERİLEN ŞİFRELER KULLANILACAKTIR. DAHA SONRA İSTEDİĞİNİ BİR ŞİFREYİ KULLANABİLİRSİNİZ. GİRİŞ YAP: KULLANICI ADI VE ŞİFRE GİRİLDİKTEN SONRA KULLANILACAKTIR. ŞİFREMİ UNUTTUM: ŞİFRENİN UNUTULDUĞU DURUMLARDA BU BUTON KULLANARAK YENİ ŞİFRENİZİ MAİL ADRESİNİZDEN ALABİLİRSİNİZ. YARDIM: İSTEDİĞİNİZ SİTE İÇİ YARDIMA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

6 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
ETKİNLİK GİR: YAPILACAK ETKİNLİKLERİ GÖRMEK VE AY İÇERİSİNDE YAPILACAK FAALİYETLERİ GİRMEK İÇİN BU BUTONU KULLANINIZ. ŞİFREYİ DEĞİŞTİR: HER OKULUN KULLANMIŞ OLDUĞU ŞİFRELER OKUL MÜDÜRLÜKLERİ TARFINDAN DEĞİŞİTİRİLEBİLİR YENİ ŞİFRE MAİL ADRESİNE GELECEKTİR. ŞİFRELERİN VEYA KULLANICI ADLARININ UNUTULMASI DURUMUNDA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURULMASI HERHANGİ BİR AKSAKLIK DURUMUNDA İSE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE İRTİBATA GEÇMEK GEREKİR. MAİLİ DEĞİŞTİR: ŞİFRENİZİN GÖNDERİLECEĞİ MAİL ADRESİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

7 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
YILI SEÇİNİZ: YIL İÇERSİNDE YAPILACAK FAALİYETLERİ VE FAALİYET İSTAİSTİKLERİNİN GİRİLECEĞİ FAALİYET YILINI SEÇİNİZ. AY: AY İÇERİSİNDE YAPILACAK FAALİYETLERİ VE FAALİYET İSTATİSTİKLERİNİN GİRİLECEĞİ AYI SEÇİNİZ. HAFTA : FAALİYETİN GÖRÜLECEĞİ VE FAALİYET İSTATİSTİKLERİNİN GİRİLECEĞİ HAFTAYI SEÇİNİZ DEĞER GİR: YAPILAN FAALİYETLERİN DEĞERLERİNİ GİRMEK İÇİN SEÇİNİZ. GERİ: BİR ÖNCEKİ MENÜYE DÖNMEK İÇİN SEÇİNİZ.

8 AİLE: Hafta içerisinde aile ile yapılacak çalışmaların istatistiki değeri girilecektir.
DEĞERLENDİRME: Aile ile yapılan çalışmalarda oluşan aksaklıklar veya yapılan etkinliğin özeti yazılacaktır. ÖĞRETMEN: Hafta içerisinde öğretmenle yapılacak faaliyetlerin istatistiki değerleri girilecektir. DEĞERLENDİRME: Öğretmen ile yapılan çalışmalarda oluşan aksaklıklar veya yapılan etkinliğin özeti yazılacaktır. ÖĞRENCİ: Hafta içerisinde öğrenci ile yapılacak faaliyetlerin her sınıf için ayrı istatistiki değerleri girilecektir. DEĞERLENDİRME: Öğrenci ile yapılan çalışmalarda oluşan aksaklıklar veya yapılan etkinliğin özeti yazılacaktır.

9 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
KAYDET: Yapılan etkinlikler istatistiki olarak girilip değerlendirme yapıldıktan sonra yapılan işlemlerin kaydedilmesidir. RESİM YÜKLE: Yapılan etkinliklere ilişkin resim yüklenerek kaydedilmesidir. GERİ : Bir önceki menüye dönmek için kullanılacaktır.

10 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
GÖZAT: YAPILAN ETKİNLİKLERE AİT RESİMLERİN GÖZAT MENÜSÜYLE DOSYADAN YÜKLENMESİ GEREKMEKTEDİR. RESİM YÜKLE: GÖZAT MENÜSÜYLE SEÇİLEN RESİMLERİN RESİM YÜKLE BUTONUYLA SİSTEME YÜKLENMESİNİ SAĞLAR. GERİ : BİR ÖNCEKİ MENÜYE DÖNMEK İÇİN KULLANILIR.

11 REHBERLİK BİLGİ TOPLAMA SİSTEMİ (BTS)
TEŞEKKÜRLER BİLGİ İÇİN: İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ /ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ


"ERZURUM İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları