Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA ÖZLEM YILDIRIR 09YMO1398 KAHRAMANMARAŞ,2010.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA ÖZLEM YILDIRIR 09YMO1398 KAHRAMANMARAŞ,2010."— Sunum transkripti:

1 LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA ÖZLEM YILDIRIR 09YMO1398 KAHRAMANMARAŞ,2010

2 Legoları birleştirerek oluşturacağınız küp, kare prizma ve dikdörtgenler prizması gibi üç boyutlu cisimlerin, hatta bunların içerisinden çıkarılan prizmalara rağmen kalan cisimlerin yüzey alanlarını somut olarak hesaplamayı siz de istemez misiniz? Hem oyun hem de ders ikisini birlikte yapmak sizce de zevkli olmaz mı? NASIL MI? Öncelikle yüzey alanını hesaplamak istediğiniz cismi renkli Legolarınızı birleştirerek oluşturunuz.

3

4

5 TASARIMDA LEGO KULLANMAMIN AVANTAJLARI Legoların sağlam ve kullanışlı olması, istenilen kadar temininin mümkün olması, sökülüp tekrar tekrar yapılabilir olmasını sıralayabilirim. En önemli avantajı ise tüm sınıfla birlikte yapılabilir olmasıdır. Böylelikle tüm öğrencileri işin bir parçası yapmamız mümkün. Hem ilgiyi uzun süre koruyabilir hem de konumuzu somutlaştırabiliriz.

6 İ Y İ G İ DEN_G İ TMEYEN OLAYLAR Materyal için gerekli Legolar ı kolay temin edebilmem beni rahatlatt ı. Ancak kuzenimden bu oyuncaklar ı n ı bir haftal ığı na ödünç almak çok zor oldu. Legolarla oynamak inan ı lmaz keyifli... ÇIKARILAN DERSLER Bir daha yapabilseydim daha büyük Legolar bulmak için daha çok oyuncakç ı gezerdim. Daha büyük prizmalar yapmak isterdim.

7 MATERYAL DE Ğ ERLEND İ RME SONUÇLARI

8

9

10

11 MATERYAL DE Ğ ERLEND İ RME SONUÇLARININ DA İ RESEL GRAF İĞİ

12 TEŞEKKÜRLER


"LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA ÖZLEM YILDIRIR 09YMO1398 KAHRAMANMARAŞ,2010." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları