Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA"— Sunum transkripti:

1 LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA
ÖZLEM YILDIRIR 09YMO1398 KAHRAMANMARAŞ,2010

2 Legolarla Yüzey Alanı Hesaplama
Legoları birleştirerek oluşturacağınız küp, kare prizma ve dikdörtgenler prizması gibi üç boyutlu cisimlerin, hatta bunların içerisinden çıkarılan prizmalara rağmen kalan cisimlerin yüzey alanlarını somut olarak hesaplamayı siz de istemez misiniz? Hem oyun hem de ders ikisini birlikte yapmak sizce de zevkli olmaz mı? NASIL MI? Öncelikle yüzey alanını hesaplamak istediğiniz cismi renkli Legolarınızı birleştirerek oluşturunuz.

3

4

5 TASARIMDA LEGO KULLANMAMIN AVANTAJLARI
Legoların sağlam ve kullanışlı olması, istenilen kadar temininin mümkün olması, sökülüp tekrar tekrar yapılabilir olmasını sıralayabilirim. En önemli avantajı ise tüm sınıfla birlikte yapılabilir olmasıdır. Böylelikle tüm öğrencileri işin bir parçası yapmamız mümkün. Hem ilgiyi uzun süre koruyabilir hem de konumuzu somutlaştırabiliriz.

6 İYİ GİDEN_GİTMEYEN OLAYLAR
Materyal için gerekli Legoları kolay temin edebilmem beni rahatlattı. Ancak kuzenimden bu oyuncaklarını bir haftalığına ödünç almak çok zor oldu. Legolarla oynamak inanılmaz keyifli... ÇIKARILAN DERSLER Bir daha yapabilseydim daha büyük Legolar bulmak için daha çok oyuncakçı gezerdim. Daha büyük prizmalar yapmak isterdim.

7 MATERYAL DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

8

9

10

11 MATERYAL DEĞERLENDİRME SONUÇLARININ DAİRESEL GRAFİĞİ

12 TEŞEKKÜRLER


"LEGOLARLA YÜZEY ALANI HESAPLAMA" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları