Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BARIŞ İLE DOĞA YARIN KIYAMET KOPACAĞINI BİLSENİZ DAHİ AĞAÇ DİKİNİZ. HZ. MUHAMMED ORMANLARIMIZI NASIL KORUMALIYIZ?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BARIŞ İLE DOĞA YARIN KIYAMET KOPACAĞINI BİLSENİZ DAHİ AĞAÇ DİKİNİZ. HZ. MUHAMMED ORMANLARIMIZI NASIL KORUMALIYIZ?"— Sunum transkripti:

1 BARIŞ İLE DOĞA YARIN KIYAMET KOPACAĞINI BİLSENİZ DAHİ AĞAÇ DİKİNİZ. HZ. MUHAMMED ORMANLARIMIZI NASIL KORUMALIYIZ?

2 ANAHTAR KELİMELERİMİZ ORMAN BETON YIĞINI KAĞIT ENDÜSTRİ ATIK FABRİKA KELİMELERİMİZİN ANLAMLARINI TAHMİN EDELİM. ÇK. 95 1. ETKİNLİĞİ YAPALIM. SÖZLÜK SIRASINDA EN BAŞTAKİ KELİME HANGİSİDİR?

3 RESİMLERİ İNCELEYELİM

4

5

6

7

8

9

10 METNE GÖRE 5 N 1K SORULARI HAZIRLAYIP CEVAPLAYINIZ. NE? NEREDE? NE ZAMAN? NASIL? NEDEN? KİM?

11 ZAMİR İSİMLERİN YERİNE CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANDIĞIMIZ, ASLINDA İSMİ KASTETTİĞİMİZ KELİMELERE ADIL(ZAMİR) DERİZ. BU BENİM DEĞİL Mİ? CÜMLESİNDE BU: KİTAP,KALEM,DEFTER… VS. BEN:KENDİMİZ … YERİNE KULLANILMIŞ KELİMELERDİR.

12 BU,ŞU,O BU,ŞU,O BİR İSİMDEN ÖNCE GELMEKTEYSE VE İSMİ İŞARET EDEREK GÖSTERİYORSA ZAMİR OLMAZLAR.. ÖNAD ( SIFAT) OLURLAR. BU ARABA …….ÖNAD (SIFAT) BU MU GELECEK?.......ADIL(ZAMİR)

13 YEŞİLAY HAFTASI ARKADAŞLAR YEŞİLAYIN GÖREVLERİNİ ANLATAN BİR PANO HAZIRLAMAYA VAR MISINIZ? İÇKİ, SİGARA VE UYUŞTURUCUNUN ZARARLARINI ANLATALIM. SİZDEN RENGARENK AFİŞLER VE GAZETE HABERLERİ GETİRMENİZİ İSTİYORUM. KENDİ EL YAZINIZLA HAZIRLAYINIZ. www.ilkogretimkalbi.com


"BARIŞ İLE DOĞA YARIN KIYAMET KOPACAĞINI BİLSENİZ DAHİ AĞAÇ DİKİNİZ. HZ. MUHAMMED ORMANLARIMIZI NASIL KORUMALIYIZ?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları