Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Yavuz Altop:Yönetim Kurulu Başkanı

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Yavuz Altop:Yönetim Kurulu Başkanı"— Sunum transkripti:

1

2 Yavuz Altop:Yönetim Kurulu Başkanı
Hacı Nuri Öztaşkın: Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şükran Balçık:Yönetim Kurulu Üyesi Nimet Eşelioğlu:Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Altundağ: Yönetim Kurulu Üyesi Nadir Öncel: Yönetim Kurulu Üyesi

3 Yataş’ın temelini oluşturan Süntaş A. Ş
Yataş’ın temelini oluşturan Süntaş A.Ş., 1976 yılında kurulmuş, Anadolu’nun ilk sünger fabrikasıdır.  1979 yılında tesis yatırımlarını büyüterek süngerin yanı sıra süngerli yatak üretimine de başlamıştır. 1981 yılında yaylı yatak üretimi, 1987 yılında ev tekstili ürünleri, 1993 yılında sofabed ( yataklı kanepe ) ve koltuk takımları üretimine başlamıştır.

4 İLKLER Şirket, 1988 senesinde Türkiye’de perakende mağazacılık sistemini başlatmış, 1996 senesinde kendi sektöründe halka açılan ilk firma olmuştur. Visco Therapy yatak ve yastıkları, Nasa’nın geliştirdiği Uzay Teknolojisi’nden doğan Kapalı Hücre Viskoelastik “Memory Foam Teknolojisi” ile üretilmektedir

5

6 Yataş ayrıca “Dacron” ürünlerini satmakla yetkilidir
Yataş ayrıca “Dacron” ürünlerini satmakla yetkilidir. Yataş yataklarının kışlık tarafında kullanılan yün vatka, %100 Woolmark®’tır. Yataklarında Woolmark yün kullanan tek firma yine Yataş’tır.

7 ihracat Kuruluşundan bu yana her geçen gün gelişen teknolojisi ve artan kalitesiyle bir dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yataş, dış pazarlara açılma serüveninde önemli yollar kat etmiş ve 45’i aşkın ülkeye ihracat yapabilen bir konuma gelmiştir.

8 ABD, Romanya, Suriye, Hollanda, Libya, Fas, Kenya, Suudi Arabistan, Yemen, Yunanistan, Cezayir, Mısır, Almanya, Macaristan, Bulgaristan, Rusya ve Romanya’ya ihraç edilen Yataş ürünleri, Avrupa ve Amerika’da dünyaca ünlü markaların adı altında satılmaktadır.

9 VİZYON Yataş Grup olarak 2015 yılında yurt içi ve yurt dışı satış cirosuyla sektörün ilk üç, Türkiye’ nin ilk yüz sanayi kuruluşu arasında yer almak. Çalışanlarının, müşterilerinin ve paydaşlarının beklentilerini de aşarak, Yataş’ı sektöründe örnek bir kuruluş haline getirmek.

10 MİSYON Müşterilerinin talep ve beklentilerine en iyi şekilde cevap verecek bir mükemmellik anlayışını benimseyerek; fark yaratan, rahat, kaliteli, güvenilir ürün ve hizmetler sunmak; markanın saygınlığını ve değerini artırmak.

11 Temel ilkeler Çalışanlarının eğitimleri ile sürekli gelişmelerini sağlamak, Sorumluluk alma, girişimcilik ve takım çalışmasını teşvik ederek işe bağlılıklarını ve memnuniyetlerini artırmak. 

12 Müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede karşılayacak şekilde; ürün ve hizmet sunumunda lider, ilkleri gerçekleştiren firma olmak. Müşteri odaklı, şeffaf ve dürüst yaklaşımıyla koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak.

13 Fabrikalar Sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olan Yataş, bugün metrekare kapalı alanı, metrekare açık alanı, Kayseri ve Ankara’daki fabrikaları, 1.400’ü aşkın çalışanı ve 400’ü aşkın satış noktasıyla hizmet vermektedir.

14 Yataş A.Ş. - İstanbul Genel Müdürlük
Yataş A.Ş. - Kayseri Üretim Tesisi Yataş A.Ş. - Ankara Üretim Tesisi Yataş A.Ş. - Marmara Bölge Müdürlüğü Yataş A.Ş. - İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Yataş A.Ş. - Ege Bölge Müdürlüğü Yataş A.Ş. - Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü

15 İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI
YATAŞ GRUP tarafından benimsenen, "İşletmelerin en önemli gerçeğinin insan faktörü olduğu ve İnsana yapılan yatırımın en büyük yatırım olacağı inancıyla insan kaynaklarına gereken önemi vermek" ilkesi ışığında, Şirketin insan kaynağı seçimini, gelişimi yüksek, işe uygun yetkinliğe sahip, şirket değerlerini benimseyip yaşatacaklar arasından yapar.

16 Rekabet üstünlüğü insan kaynağının asıl temelidir.
Çalışanlar Şirketin değerlerini benimser. YATAŞ'ın çalışmak için tercih edilen bir Şirket olmasını hedeflenir.

17 . Yataş ilkelerine uygun şekilde, Çalışanların ve Şirketin beklentilerini dengeler.
Çalışanların işteki başarılarını ve çalışma performanslarını değerlendirir ve teşvik eder. İhtiyaçlarının karşılanmasında Şirket içi insan kaynağından yararlanmayı amaçlar. İnsan kaynakları yönetiminde yeni gelişmeleri takip eder ve Şirketin ihtiyaçlarına uygun şekilde değerlendirerek uygular.

18 Şirket süreçlerini sürekli iyileştirerek müşterilerinin taleplerini en kısa sürede, yurt içi ve yurt dışı standartlara ve mevzuatlara uygun, kaliteli ürünler üreterek cevaplandırmak. Çalışanlarının ve tedarikçilerinin eğitimlerine destek vermek.

19 Çevreye ve doğaya zarar vermeyen hammadde ve ürünler kullanmak, doğal kaynakları ölçülü tüketmek, çalışanlarının sağlığını tehdit edebilecek unsurları ortadan kaldırmak, tüm kaynaklarıyla yasal mevzuatlara uyum sağlamak.


"Yavuz Altop:Yönetim Kurulu Başkanı" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları