Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞEKİL GRAFİĞİ. Haydi Ali Babanın çiftliği adlı şarkıyı söyleyelim. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde koyunları var. Mee mee diye bağırır. Çiftliğinde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞEKİL GRAFİĞİ. Haydi Ali Babanın çiftliği adlı şarkıyı söyleyelim. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde koyunları var. Mee mee diye bağırır. Çiftliğinde."— Sunum transkripti:

1 ŞEKİL GRAFİĞİ

2 Haydi Ali Babanın çiftliği adlı şarkıyı söyleyelim. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde koyunları var. Mee mee diye bağırır. Çiftliğinde Ali Babanın. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde inekleri var. Mö mö diye bağırır. Çiftliğinde Ali Babanın. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde kedileri var. Miyav miyav diye bağırır. Çiftliğinde Ali Babanın.

3 ALİ BABANIN HAYVANLARI Kedi İnek Koyun Her şekil 1 hayvanı göstermektedir.

4 14 arkadaş aralarında en çok hangi hayvanın sevildiğini belirlemek için hangi hayvanları daha çok sevdiklerini söylemişler. Buna göre de aşağıdaki tablo ortaya çıkmış.

5 AyıKedi Kelebek AtFareKuş Her şekil 2 hayvanı temsil etmektedir.

6 Yukarıdaki tabloya göre en çok hangi hayvan ya da hayvanlar sevilmektedir? Tabloya göre en az sevilen hayvan hangisidir? Kuş ve at. 4 kişi bu hayvanları sevmektedir. Fare hiç sevilmeyen bir hayvandır.

7

8 Örnek 1: Ayşe bir kitap okudu ve okuduğu sayfaları grafikle gösterdi. Ptesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Her şekil 3 sayfayı göstermektedir.

9 Yukarıdaki tabloya göre Ayşe sizlere şu soruları soruyor? Çarşamba günü kaç sayfa kitap okumuşum? En az okuduğum gün kaç sayfa kitap okumuşum? Perşembe ve pazartesi toplam kaç sayfa kitap okudum? Cuma ve Çarşamba günleri okuduğum kitapların farkı kaçtır? En çok hangi gün kitap okudum ve kaç sayfa okudum?

10


"ŞEKİL GRAFİĞİ. Haydi Ali Babanın çiftliği adlı şarkıyı söyleyelim. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde koyunları var. Mee mee diye bağırır. Çiftliğinde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları