Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞEKİL GRAFİĞİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞEKİL GRAFİĞİ."— Sunum transkripti:

1 ŞEKİL GRAFİĞİ

2 Haydi Ali Babanın çiftliği adlı şarkıyı söyleyelim.
Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde koyunları var. Mee mee diye bağırır. Çiftliğinde Ali Babanın. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde inekleri var. Mö mö diye bağırır. Çiftliğinde Ali Babanın. Ali Babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde kedileri var. Miyav miyav diye bağırır. Çiftliğinde Ali Babanın.

3 ALİ BABANIN HAYVANLARI
Kedi İnek Koyun Her şekil 1 hayvanı göstermektedir.

4 14 arkadaş aralarında en çok hangi hayvanın sevildiğini belirlemek için hangi hayvanları daha çok sevdiklerini söylemişler. Buna göre de aşağıdaki tablo ortaya çıkmış.

5 Her şekil 2 hayvanı temsil etmektedir.
Kedi Kelebek At Fare Kuş Her şekil 2 hayvanı temsil etmektedir.

6 Tabloya göre en az sevilen hayvan hangisidir?
Yukarıdaki tabloya göre en çok hangi hayvan ya da hayvanlar sevilmektedir? Kuş ve at. 4 kişi bu hayvanları sevmektedir. Tabloya göre en az sevilen hayvan hangisidir? Fare hiç sevilmeyen bir hayvandır.

7 BAKALIM ANLADIK MI?

8 Her şekil 3 sayfayı göstermektedir.
Örnek 1: Ayşe bir kitap okudu ve okuduğu sayfaları grafikle gösterdi. Ptesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Her şekil 3 sayfayı göstermektedir.

9 Yukarıdaki tabloya göre Ayşe sizlere şu soruları soruyor?
Çarşamba günü kaç sayfa kitap okumuşum? En az okuduğum gün kaç sayfa kitap okumuşum? Perşembe ve pazartesi toplam kaç sayfa kitap okudum? Cuma ve Çarşamba günleri okuduğum kitapların farkı kaçtır? En çok hangi gün kitap okudum ve kaç sayfa okudum?

10 AFERİN HEPİNİZE.


"ŞEKİL GRAFİĞİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları