Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bremen Mızıkacıları Bir zamanlar; bir çiftlikte yaşayan işe yaramayan bir eşek, birde yaşlanmış köpek varmış. Çiftlik sahibi bu çok yaşlanmış hayvanları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bremen Mızıkacıları Bir zamanlar; bir çiftlikte yaşayan işe yaramayan bir eşek, birde yaşlanmış köpek varmış. Çiftlik sahibi bu çok yaşlanmış hayvanları."— Sunum transkripti:

1

2 Bremen Mızıkacıları

3 Bir zamanlar; bir çiftlikte yaşayan işe yaramayan bir eşek, birde yaşlanmış köpek varmış. Çiftlik sahibi bu çok yaşlanmış hayvanları ıssız bir adaya götürüp bırakmak istediğini karısına söylerken köpek bunu duymuş.

4 Eşekle köpek çiftlikten kaçıp Bremen şehrinde çalgıcılık yapmaya karar vermişler. Kapıdan çıkarken evin kedisi mırnav ile karşılaşmışlar. Mırnav nereye böyle arkadaşlar demiş.

5 Durumu anlatmışlar. Çiftçinin bizi atmasını bekleyemeyiz demişler. Kedi, buna çok sevinmiş. Ve kendisi ile horozunda onlara katılabileceğini söylemiş, horoz çitte oturuyormuş.

6 Hiçbir şeyden haberi yokmuş. Eşek, horoza sende bizimle gelmek ister misin ? diye seslenmiş. Horoz niçin benim keyfim yerinde demiş. Eşek; burada seni iyi besliyorlar, çünkü Pazar günü kızartıp yiyecekler deyince horoz çok korkmuş ve onlara katılmaya karar vermiş.

7 Böylece köpek karabaş, eşek uzun kulak, kedi mirnav, horoz kukuriku yola koyulmuşlar. Bir müddet gittikten sonra ormana gelmişler. Akşam olmuş, hepsi çok yorulmuşlar.

8 Kalacak hiçbir yer yokmuş. Horoz uçup ağaca konmuş. Etrafına bir bakmış, uzakta bir ışık görmüş. Yaşasın diye bağırmış. Arkadaşlarına seslenmiş. Bir ışık görüyorum. Hayvanlar ışığın olduğu yere gitmişler.

9


"Bremen Mızıkacıları Bir zamanlar; bir çiftlikte yaşayan işe yaramayan bir eşek, birde yaşlanmış köpek varmış. Çiftlik sahibi bu çok yaşlanmış hayvanları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları