Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Familyası: Saxifragaceae Vatanı: Çin, Japonya Yaprakları; yuvarlak, tüylü, üst yüzü yeşil,gri damarlı, alt yüzü kırmızımsıdır. Çiçekleri, 30-40 cm uzunluğunda.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Familyası: Saxifragaceae Vatanı: Çin, Japonya Yaprakları; yuvarlak, tüylü, üst yüzü yeşil,gri damarlı, alt yüzü kırmızımsıdır. Çiçekleri, 30-40 cm uzunluğunda."— Sunum transkripti:

1

2 Familyası: Saxifragaceae Vatanı: Çin, Japonya

3 Yaprakları; yuvarlak, tüylü, üst yüzü yeşil,gri damarlı, alt yüzü kırmızımsıdır. Çiçekleri, 30-40 cm uzunluğunda dallanan bir sap üzerinde salkımlar halinde dizilmiş beyaz, kırmızımsı renklidir. Sarkıcı formludur.

4 YETİŞME İSTEĞİ Sıcaklık: En iyi gelişmeyi 13- 21 0 C’ler arasında gösterir. Kışın sıcaklığı 8-12 0 C olan yerlerde bulundurulmalı, 4 0 C nin altına düşmemelidir.

5 Orantılı nem: %60-70’lik orantılı nem yeterlidir. Işık: Yarı gölge yerleri severler. Saksı Harcı: Hacim olarak eşit miktarlarda tınlı toprak, yaprak çürüntüsü ve kumun karımıyla elde edilir.

6 BAKIM ÖNLEMLERİ Saksı Değiştirme: Genç bitkilerde her yıl, yaşlı bitkilerde 2 yılda bir Mayıs ayında yapılır. Gübreleme: Mayıs-Eylül aylarında 2 haftada bir kez 2 g/l kompoze gübre verilir.

7 Sulama: Yazın Ağustos sonuna kadar orta derecede su verilmeli ve saksı toprağı sürekli nemli tutulmalıdır. Kışın ise haftada 1-2 kez sulanmalıdır.

8 Budama: Kuruyan ve çürüyen yapraklar kesilip uzaklaştırılmalıdır.


"Familyası: Saxifragaceae Vatanı: Çin, Japonya Yaprakları; yuvarlak, tüylü, üst yüzü yeşil,gri damarlı, alt yüzü kırmızımsıdır. Çiçekleri, 30-40 cm uzunluğunda." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları