Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ATATÜRK DiYOR Ki * Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. * Ulusal egemerilik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. * Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ATATÜRK DiYOR Ki * Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. * Ulusal egemerilik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. * Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır."— Sunum transkripti:

1

2 ATATÜRK DiYOR Ki * Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. * Ulusal egemerilik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. * Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç,ve tahtlar batar yok olur. * Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı; Ulusal Egemenliktir 23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisimizin toplandığı gündür. 23 Nisan, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. Milli Egemenlik Bayramı 23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürkün dünya çocuklarına armağan ettiği dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl düzenleniyor. Bu bayram şenliklerine son yıllarda yabancı ulusların çocukları da katılmaya başlamıştır. Atatürk, çocuklara çok değer verirı gezilerinde okullara uğrarı ders dinler, sorular sorardı. «Bugünün küçükleri yarının büyükleridir.» diyen Atatürkı yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisanda yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisanda yurdumuz bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparları şiirler okurlar. Gece fener olayları düzenlenir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı egemenliğin ulusta olduğu düşüncesinin kabul edildiği gündür. Çocuk bayramımızdır. Yarının büyükleri olan siz çocukların bayramıdır.

3 23 NİSAN Biz dünyaya gelmeden Her yeri düşman almış. Atatürk düşmanları, Yurdumuzdan çıkarmışlar. 23 Nisan günü Meclis kuruldu diye, Büyük bayram verilmiş Çocuklara hediye. Gülelim eğlenelim, Kutlayalım bayramı Verelim hep el ele Yükseltelim vatanı.

4

5


"ATATÜRK DiYOR Ki * Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur. * Ulusal egemerilik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. * Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları