Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…"— Sunum transkripti:

1 SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…
SLAYT GEÇİŞLERİ İÇİN… LÜTFEN TIKLAYINIZ… SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER… Sesli İzleyiniz

2 Amerika'nın BİLİNEN Tarihi...

3 Seni çok seviyoruz Amerika !
Amerika bir asrı aşkın süredir, Dünya’ya barış ve huzur getirmek için çalışan, dost canlısı, terör düşmanı, çocukları çok seven, insanlığın huzuru için çalışan bir yüce ülkedir… Seni çok seviyoruz Amerika !

4 Seni çok seviyoruz Amerika !
1898 yılında Meksika’da karmaşa ortamı bulunduğu gerekçesi ile MEKSİKA’yı İŞGAL ETTİ… Seni çok seviyoruz Amerika !

5 Seni çok seviyoruz Amerika !
Dünya’nın çevre koruyucusu Canımız! Amerika, Küba’da nükleer uygulamalar var mı yok mu diye bakmak için o yıllarda bir de KÜBA’yı işgal ediverdi… Seni çok seviyoruz Amerika !

6 Seni çok seviyoruz Amerika !
Dünyadaki asker ve polisler insanların huzurunu korumakta yetersiz kalırlar diye kendi içinde, gayri resmi terör örgütleri kurdu… Seni çok seviyoruz Amerika !

7 Seni çok seviyoruz Amerika !
1921 yılında artık insanların nedenini bile sormadığı bir olağan hal içersinde Amerika olağan saldırışlarından birisini Nikaragua’ya yaptı… Sırf dünya huzuru için… Seni çok seviyoruz Amerika !

8 Seni çok seviyoruz Amerika !
Terör örgütleri ile dünyanın refahı için anlaşmalar yaptı. Kendi kasasından paraları terör örgütlerine aktardı ki, insanlara saldırmasınlar diye… Seni çok seviyoruz Amerika !

9 Seni çok seviyoruz Amerika !
1945 yılında Japonya ile çıkan savaşın sonucunda, Japonya teslim olduktan sonra, iki atom bombası ile 250 binden fazla insanı öldürdü… Ama muhakkak haklı nedeni vardır, boşuna öldürmez Canım Amerika… Seni çok seviyoruz Amerika !

10 Seni çok seviyoruz Amerika !
1950 – 53 yılları arasında hazır eli değmişken Koreyi de aradan çıkardı…Nasılsa Japon bölgesindeydi, eli boş dönmektense, dünyanın o kısımlarını da, insanlık için temizleyiverdi… Seni çok seviyoruz Amerika !

11 Seni çok seviyoruz Amerika !
1954 yılında Guatemala’da “onbinlerce insanı öldürdü” dediler ama sonradan o insanların, gene insanlık için öldürüldüğü anlaşıldı tabi… Seni çok seviyoruz Amerika !

12 Seni çok seviyoruz Amerika !
Endonezya’ya tavır biraz farklı oldu. Resmi ellerden faili meçhul cinayetler işletildi. Tabi faili meçhul olduğu için kimse bulunamadı… Seni çok seviyoruz Amerika !

13 Seni çok seviyoruz Amerika !
1959 – 60 yıllarında, SSCB’nin Kübaya füze yerleştirmesine kızıp, 60 bin kişiyi katletti. Yoksa o füzeler bir ateş alsaydı ne olacaktı ya… Seni çok seviyoruz Amerika !

14 Seni çok seviyoruz Amerika !
1965 yılında, Endonozya’nın nüfus artışı ülkeyi sıkıntıya sokmaya başlamıştı. Endonozya hükümeti, dünyamızın kurtarıcısı Amerika’dan yardım istedi, Amerika en iyi bildiği işi yapıp 1 milyon kişiyi yokediverdi.. Seni çok seviyoruz Amerika !

15 Seni çok seviyoruz Amerika !
Dominik Cumhuriyetine paraşütler ile festival düzenleyen Canımız Amerika, paraşütçülerin ellerindeki bombaları, Dominike düşürmeleri neticesi 10 bin dominiklinin ölümüne neden oldu, ama sonra pardon dedi… Seni çok seviyoruz Amerika !

16 Seni çok seviyoruz Amerika !
1975 yılında ilerde Hollywood film sıkıntısı çekmesin diye Vietnam’a girdi. Filmlerin daha can alıcı olması için, Vietnam’da bolca can aldı… Seni çok seviyoruz Amerika !

17 Seni çok seviyoruz Amerika !
Vietnam’da halka yaptıkları “Vahşet” olarak tanımlansa da, biz biliyoruz ki dünya nüfusunun düzeninden sorumlu olduğu için yapmıştır Canımız Amerika! Seni çok seviyoruz Amerika !

18 Seni çok seviyoruz Amerika !
1970 – 75 yılları arasında Laos ve Kamboçya’da 1 milyon kişiyi öldürmüştür. Ama sonuçta o insanlar bir gün eceli ile ölecekti, ne fark etti ki değil mi?... Seni çok seviyoruz Amerika !

19 Seni çok seviyoruz Amerika !
1976 yılında Arjantin’e parmak attı. Yönetimi devirip kaos oluşturarak 50 bin kişinin ölümüne neden olan çatışmaları başlattı. Seni çok seviyoruz Amerika !

20 Seni çok seviyoruz Amerika !
1983 yılında Lübnan civarlarına balık tutmak için gelen con amcalarımız, ülkeyi sevip yerleşmek istedi. Seni çok seviyoruz Amerika !

21 Seni çok seviyoruz Amerika !
1986 yılında Libya’ya saldırdı. Yeni teknoloji bombalarının test edilmesi gerekiyordu… Seni çok seviyoruz Amerika !

22 Seni çok seviyoruz Amerika !
1991 yılında petrol satmak istemeyen Kuveyt’e dişlerine gösterdi ve sonra ısırdı. Kuveyt birkaç ay içersinde haritadan silindi. Seni çok seviyoruz Amerika !

23 Seni çok seviyoruz Amerika !
1991 yılında Kuveyt’e yaptıklarını herkes görsün, “duyduk duymadık demeyin” dedi ve CNN’den canlı savaş izlettirdi… Seni çok seviyoruz Amerika !

24 Seni çok seviyoruz Amerika !
2001 – 11 Eylül’de ikiz kulelerine saldırı düzenlenen Amerika çok kızdı. Daha sonradan bu saldırının kendi planı olduğu ortaya çıktı ama aramızda…şşş… Seni çok seviyoruz Amerika !

25 Seni çok seviyoruz Amerika !
11 Eylül saldırılarının ardından Afganistan’a çıkan Amerika, ilerde Çin’e gider diye korktuğu Afgan doğal gazını kontrol altına aldı… 100 bin Afganlı arada ölüvermiş ama kusura bakmasınlar artık, gaz meselesi… Seni çok seviyoruz Amerika !

26 Seni çok seviyoruz Amerika !
2003 yılında komşu Irak’a geldi. Saddam’ın ürettiği iğrenç, pis kokan silahları yok edip, tüm dünyaya huzur sağlamak için 650 bin insanı yok etti. Seni çok seviyoruz Amerika !

27 Seni çok seviyoruz TÜRKİYEM !
Komşuya gelen, bize de düşer, Küçük Amerika olur bir gün YEDEK AMERİKA… Canım Türkiyem ANLADIN SEN ONU ! Seni çok seviyoruz TÜRKİYEM ! Fon Müziği : SOUNDTRACK Kurtlar Vadisi Irak - Altın Hızma

28 TÜRKİYE’NİN SLAYT PORTALI

29 slaytizle.com logosunu silip slaytta değişiklik yapmayınız !

30 slaytizle.com logosunu silip slaytta değişiklik yapmayınız !

31 slaytizle.com logosunu silip slaytta değişiklik yapmayınız !

32 slaytizle.com logosunu silip slaytta değişiklik yapmayınız !


"SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları