Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SINIF TEMİZLİĞİ. SINIF TEMİZLİĞİNDE KULLANILACAK EKİPMAN LİSTESİ ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI SİLİM KOVASI SİLİM KOVASI SİLİM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SINIF TEMİZLİĞİ. SINIF TEMİZLİĞİNDE KULLANILACAK EKİPMAN LİSTESİ ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI SİLİM KOVASI SİLİM KOVASI SİLİM."— Sunum transkripti:

1 SINIF TEMİZLİĞİ

2 SINIF TEMİZLİĞİNDE KULLANILACAK EKİPMAN LİSTESİ ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI SİLİM KOVASI SİLİM KOVASI SİLİM BEZİ SİLİM BEZİ 50 CM LİK BEYAZ MOP 50 CM LİK BEYAZ MOP 80 CM LİK MAVİ MOP 80 CM LİK MAVİ MOP FARAŞLI FIRÇA FARAŞLI FIRÇA ÇÖP ARABASI ÇÖP ARABASI PLASTİK CAM ÇEKÇEĞİ PLASTİK CAM ÇEKÇEĞİ PALÜŞ PALÜŞ

3 İlk olarak camlar açılarak sınıf havalandırılır. İlk olarak camlar açılarak sınıf havalandırılır. Sınıf çöpü alınarak çöp poşeti değiştirilir. Sınıf çöpü alınarak çöp poşeti değiştirilir.

4 Yazı tahtası nemli bez ile silinip, mikrofiber bez yardımıyla kurulama işlemi yapılır. Yazı tahtası nemli bez ile silinip, mikrofiber bez yardımıyla kurulama işlemi yapılır. Mavi renkli bez ile öğretmen masası, dolabı, öğrenci masası ve sandalyesi silinir. 80. cm lik mavi mop ile sınıf zemini moplanarak kırıntılar toplanır ve faraşlı fırça ile kırıntı ve pislikler çöpe atılır. Mavi renkli bez ile öğretmen masası, dolabı, öğrenci masası ve sandalyesi silinir. 80. cm lik mavi mop ile sınıf zemini moplanarak kırıntılar toplanır ve faraşlı fırça ile kırıntı ve pislikler çöpe atılır.

5 Çift kovalı paspas arabasının deterjanlı su olan mavi kovasında paspas yıkanır, pres sıkacağı ile sıkılır. Paspaslama sınıfın en dip köşesinden başlanıp, dip köşe olmak üzere geriye doğru sağdan sola sekiz çizerek gelinir. Her dört m2 de bir paspas kırmızı kovadaki duru su ile durulanır ve deterjanlı mavi kovaya batırılıp preste sıkıldıktan sonra paspaslama işlemine devam edilir. Çift kovalı paspas arabasının deterjanlı su olan mavi kovasında paspas yıkanır, pres sıkacağı ile sıkılır. Paspaslama sınıfın en dip köşesinden başlanıp, dip köşe olmak üzere geriye doğru sağdan sola sekiz çizerek gelinir. Her dört m2 de bir paspas kırmızı kovadaki duru su ile durulanır ve deterjanlı mavi kovaya batırılıp preste sıkıldıktan sonra paspaslama işlemine devam edilir.

6 Kurulama yapmak gerekiyorsa 50 cm lik beyaz mop ile zemin kurulanır. Kurulama yapmak gerekiyorsa 50 cm lik beyaz mop ile zemin kurulanır. Kapı kolu silinir ve son kontrol yapılıp sınıf kilitlenir. Kapı kolu silinir ve son kontrol yapılıp sınıf kilitlenir.

7  Sınıfta herhangi bir aksaklık olup olmadığı kontrol edilir.  Elektrikli cihazların tamamen kapatıldığından emin olunur.  Sınıf camları kesinlikle açık bırakılmaz.  Sınıfın ertesi güne hazır olduğundan emin olunur. DİKKAT !

8 TEŞEKKÜR EDERİM


"SINIF TEMİZLİĞİ. SINIF TEMİZLİĞİNDE KULLANILACAK EKİPMAN LİSTESİ ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI ÇİFT KOVALI PASPAS ARABASI SİLİM KOVASI SİLİM KOVASI SİLİM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları