Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1991 yılından bu yana, genel amaçlı 12 hastane, 9 tıp merkezi ve poliklinikleri, merkez laboratuar ve şubeleriyle Acıbadem, 1.500’ü hekim olmak üzere.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1991 yılından bu yana, genel amaçlı 12 hastane, 9 tıp merkezi ve poliklinikleri, merkez laboratuar ve şubeleriyle Acıbadem, 1.500’ü hekim olmak üzere."— Sunum transkripti:

1

2 1991 yılından bu yana, genel amaçlı 12 hastane, 9 tıp merkezi ve poliklinikleri, merkez laboratuar ve şubeleriyle Acıbadem, 1.500’ü hekim olmak üzere 10.000'den fazla çalışanı ile yaygın biçimde hizmet veriyor. 2000 yılında hisselerini halka arz etmiş ve bu güçle, hizmet kapasitesini artıracak yeni yatırımlara da yönelmiştir. Bugün IMKB’ de hisseleri işlem gören tek sağlık kuruluşu Acıbadem’dir.

3 Tıp bilimindeki yeni bilgi ve uygulamalar konusunda öncülük ederken, tıp teknolojisindeki son gelişmeleri de yakından takip eden Acıbadem, hasta ile ilgili tüm kayıtların saklandığı “Hastane Bilgi Iletişim Sistemi” ile hastaneler arasında güçlü bir iletişim ağına sahiptir. Hastane içi ya da hastaneler arasında işleyen Görüntü Transfer Sistemleri kullanılmaktadır. Tıp bilimindeki yeni bilgi ve uygulamalar konusunda öncülük ederken, tıp teknolojisindeki son gelişmeleri de yakından takip eden Acıbadem, hasta ile ilgili tüm kayıtların saklandığı “Hastane Bilgi Iletişim Sistemi” ile hastaneler arasında güçlü bir iletişim ağına sahiptir. Hastane içi ya da hastaneler arasında işleyen Görüntü Transfer Sistemleri kullanılmaktadır.

4

5 Misyon Acıbadem Sağlık Grubu olarak misyonumuz, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak üzere;koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, yaygın ve bütün bir yapı içinde, uygun ekonomik koşullarda topluma sunmak,sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanları yetiştirmektir. Acıbadem Sağlık Grubu olarak misyonumuz, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak üzere;koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, yaygın ve bütün bir yapı içinde, uygun ekonomik koşullarda topluma sunmak,sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanları yetiştirmektir.

6 Vizyon Acıbadem Sağlık Grubu, Tıbbi hizmetlerdeki mükemmeliyet düzeyi, Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini yaratmadaki kararlılığı, Üstün nitelikli ekibi ve çağdaş altyapısı, Öncü uygulamalarıyla; Türkiye'ye model oluşturmayı ve dünyada referans gösterilen akademik sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir. Acıbadem Sağlık Grubu, Tıbbi hizmetlerdeki mükemmeliyet düzeyi, Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini yaratmadaki kararlılığı, Üstün nitelikli ekibi ve çağdaş altyapısı, Öncü uygulamalarıyla; Türkiye'ye model oluşturmayı ve dünyada referans gösterilen akademik sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.

7 Acıbadem Üniversitesi Acıbadem Üniversitesi, Acıbadem sağlık ve eğitim Vakfı tarafından 18 Mayıs 2007 tarihinde kuruldu. Türkiye’de bir sağlık grubu tarafından kurulan ilk üniversite olma özelliği taşıyan Üniversite’nin hedefi, grubun sağlık sektöründeki birikimini akademik ortama taşımak. Acıbadem Üniversitesi, Acıbadem sağlık ve eğitim Vakfı tarafından 18 Mayıs 2007 tarihinde kuruldu. Türkiye’de bir sağlık grubu tarafından kurulan ilk üniversite olma özelliği taşıyan Üniversite’nin hedefi, grubun sağlık sektöründeki birikimini akademik ortama taşımak. Acıbadem Üniversitesi’nin vizyonu; eğitim ve öğretimde mükemmeliyet düzeyi yüksek, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, etik değerlere önem veren bireyler yetiştiren, çağdaş, yenilikçi ve öncü uygulamalarıyla hür düşünceyi yaşatan, Atatürkçü, Türkiye’ye model oluşturan ve dünyada referans gösterilen bir akademik kurum olmaktır. Acıbadem Üniversitesi’nin vizyonu; eğitim ve öğretimde mükemmeliyet düzeyi yüksek, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, etik değerlere önem veren bireyler yetiştiren, çağdaş, yenilikçi ve öncü uygulamalarıyla hür düşünceyi yaşatan, Atatürkçü, Türkiye’ye model oluşturan ve dünyada referans gösterilen bir akademik kurum olmaktır.

8 Ortaklık Yapısı Mehmet Ali Aydınlar Hatice Seher Aydınlar Almond Holding A.Ş. Almond Holding( Halka Açık Kısım) Armağan Özel Yunus Ergüz Diğer 22 gerçek kişi Diğer halka açık kısım

9 MEHMET ALİ AYDINLAR Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı 1956 yılında Arapgir 'de dünyaya geldi.1981 yılında Mali Müşavir olarak iş hayatına başlayan Sn. Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne adım attı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Fahri Doktora unvanını aldı. 1998 yılında Dünya Genç Girişimcisi İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü. 2006 yılında Ekonomist Dergisi'nin düzenlediği "Yılın İş İnsanı" anketinde, "Yılın Erkek Girişimcisi" ve Dünya Gazetesi & İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından Yılın İşletmecisi seçildi. 1956 yılında Arapgir 'de dünyaya geldi.1981 yılında Mali Müşavir olarak iş hayatına başlayan Sn. Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne adım attı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Fahri Doktora unvanını aldı. 1998 yılında Dünya Genç Girişimcisi İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü. 2006 yılında Ekonomist Dergisi'nin düzenlediği "Yılın İş İnsanı" anketinde, "Yılın Erkek Girişimcisi" ve Dünya Gazetesi & İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından Yılın İşletmecisi seçildi.

10 Referans Gazetesi aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nu Türkiye’nin En Hızlı Balığı seçti. Sn. Aydınlar, 2007, 2009 ve 2010 yıllarında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından "Sağlığı En Çok Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi" ödülüne layık görüldü. 2008 yılında Hastane Dergisi tarafından “Sağlık Yönetimi Onur Ödülü”nü aldı. Sn. Aydınlar, spora katkılarından dolayı 2011 yılında “Yılın Spor Adamı” ödülünü aldı. Referans Gazetesi aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nu Türkiye’nin En Hızlı Balığı seçti. Sn. Aydınlar, 2007, 2009 ve 2010 yıllarında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından "Sağlığı En Çok Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi" ödülüne layık görüldü. 2008 yılında Hastane Dergisi tarafından “Sağlık Yönetimi Onur Ödülü”nü aldı. Sn. Aydınlar, spora katkılarından dolayı 2011 yılında “Yılın Spor Adamı” ödülünü aldı.

11 Sosyal Sorumluluk Projeleri Acıbadem Eğitim ve Sağlık vakfı Eğitim Bursları Palyaço terapisi Temiz Eller Kampanyası Temiz Eller Kampanyası Kanser Destek Grupları Kanser Destek Grupları Diyabet Okulu Diyabet Okulu Hasta Eğitim Merkezi Hasta Eğitim Merkezi

12


"1991 yılından bu yana, genel amaçlı 12 hastane, 9 tıp merkezi ve poliklinikleri, merkez laboratuar ve şubeleriyle Acıbadem, 1.500’ü hekim olmak üzere." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları