Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1. Bir zar ardı ardına iki kez atılıyor. Birinci atışta 6 ve ikinci atışta 5 gelme olasılığı kaçtır?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1. Bir zar ardı ardına iki kez atılıyor. Birinci atışta 6 ve ikinci atışta 5 gelme olasılığı kaçtır?"— Sunum transkripti:

1 1. Bir zar ardı ardına iki kez atılıyor. Birinci atışta 6 ve ikinci atışta 5 gelme olasılığı kaçtır?

2 2. Bir zar ardı ardına üç kez atılıyor. Üç kez 6 gelme olasılığı kaçtır?

3 3.İki zar atılıyor. Birinin 5, diğerinin 4 gelme olasılığı kaçtır?

4 4.Bir para ardı ardına dört kez atılıyor. Sırasıyla, tura, tura, tura ve yazı gelme olasılığı nedir?

5 5.Bir para ardı ardına dört kez atılıyor. Üç tura ve bir yazı gelme olasılığı nedir?

6 6.Bir torbada üzerinde farklı rakamların yazıldığı aynı boyutlarda 10 top vardır.Torbadan rastgele çekilen bir topun üzerindeki rakamın 4 ten küçük veya tek sayı olma olasılığı nedir?

7 7.Bir zar atıldığında zarın 6 veya tek sayı gelme olasılığı nedir?

8 8.Bir zar atıldığında zarın altı veya çift sayı gelme olasılığı nedir?

9 9.Bir zar atıldığında zarın tek sayı veya asal sayı gelme olasılığı nedir?

10 10. Bir torbada çeşitli renklerde, boyutları aynı olan 72 bilye vardır. Torbadan rastgele çekilen bir bilyenin kırmızı olma olasılığı ise torbada kaç kırmızı bilye vardır?

11 11. ANKARA kelimesindeki harflerden her biri boyutları aynı olan kartlara yazılıp ters çevrilerek masanın üzerine yan yana diziliyor. Rastgele çekilen üç kartın A olma olasılığı nedir?

12 12. kümesinin elemanlarını birer kez kullanarak oluşturduğumuz 3 basamaklı sayıları aynı boyuttaki kartların üzerine yazarak bir kutuya atıyoruz. Kutudan rastgele çekilen bir kartın üzerinde yazan sayının tek sayı olma olasılığı kaçtır?

13 13. Bir torbada boyutları aynı olan 5x tane kırmızı, 7x tane sarı ve 8x tane mavi top vardır. Torbadan rastgele seçilen bir topun a)kırmızı olma olasılı nedir? b) sarı olma olasılığı nedir? c) mavi olma olasılığı nedir? d) kırmızı ve mavi olma olasılığı nedir? e) kırmızı veya sarı olma olasılığı nedir?

14 14. Bir torbada boyutları aynı olan 5x – 8 tane kırmızı, 4x+5 tane sarı ve 3x+7 tane mavi top vardır. Torbadan rastgele seçilen bir topun kırmızı gelme olasılığı ise a)torbada toplam kaç top vardır? b) torbadaki kırmızı, sarı ve mavi top sayısı kaçtır? c) torbadan rastgele çekilen bir topun mavi gelme olasılığı kaçtır?


"1. Bir zar ardı ardına iki kez atılıyor. Birinci atışta 6 ve ikinci atışta 5 gelme olasılığı kaçtır?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları