Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Zaman, ortam, hız, ısı geçişi 7000d/d dönen bir benzinli motorda 5 ms silindirler taze dolgu ile dolmalı 1 ms yanma bitmeli 5 ms eksoz gazları dışarı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Zaman, ortam, hız, ısı geçişi 7000d/d dönen bir benzinli motorda 5 ms silindirler taze dolgu ile dolmalı 1 ms yanma bitmeli 5 ms eksoz gazları dışarı."— Sunum transkripti:

1

2 Zaman, ortam, hız, ısı geçişi 7000d/d dönen bir benzinli motorda 5 ms silindirler taze dolgu ile dolmalı 1 ms yanma bitmeli 5 ms eksoz gazları dışarı atılmalı

3 Zaman, ortam, hız, ısı geçişi Yanmada maksimum sıcaklık 3000 C Maksimum basınç 40 bar Yanma odasını sınırlayan malzemeler bu sıcaklıkların dörtte birinde erimeye başlar ! Cidar sıcaklığının müsaade edilen değerde tutabilmek için yoğun soğutma gerekir.

4 Zaman,ortam, hız, ısı geçişi Pistonun öteleme hızları 16-17 m/s geldiğinde oluşan sürtünme ısı kayıplarına neden olmaktadır Yakıtın faydalanabilir enerjisinin ancak bir bölümü krank miline mekanik iş olarak iletilmektedir Kaybolan enerji büyük boyutlu motorlarda tekrar değerlendirilebilmektedir.( araç motorlarında Zor !)


"Zaman, ortam, hız, ısı geçişi 7000d/d dönen bir benzinli motorda 5 ms silindirler taze dolgu ile dolmalı 1 ms yanma bitmeli 5 ms eksoz gazları dışarı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları