Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sosyal Sermaye  İşimizi bir insan olarak yaparız; yani yaşamımızın öteki bölümlerini işgal eden ayni sosyal ihtiyaç ve tepkilerle dolu bir sosyal etkinlik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sosyal Sermaye  İşimizi bir insan olarak yaparız; yani yaşamımızın öteki bölümlerini işgal eden ayni sosyal ihtiyaç ve tepkilerle dolu bir sosyal etkinlik."— Sunum transkripti:

1

2 Sosyal Sermaye  İşimizi bir insan olarak yaparız; yani yaşamımızın öteki bölümlerini işgal eden ayni sosyal ihtiyaç ve tepkilerle dolu bir sosyal etkinlik olarak yaparız.  Bağlantıya ve işbirliğine, desteğe ve güvene, aidiyet duygusuna, adalete ve kabul görmeye ihtiyacımız vardır.  Bunlar örgütlerde bulunan sosyal sermayedir.

3 Sosyal Sermaye Sosyal sermaye, insanlara, arzulanan hedeflere ulaşmalarını sağlayacak biçimde eylemlerini koordine etme imkanı veren, sosyal yapılar içindeki yerleşik normlar ve sosyal ilişkilerdir.

4 Sosyal Sermayenin Dayandığı Şekiller Bir sosyal grubun üyelerinin karşılıklı beklenti ve sorumlulukları, Sosyal ilişkilerde zorunlu olan iletişim potansiyeli, Davranışları pekiştirebilecek etkili müeyyide ve normların varlığı Bir örgütteki ilişkilerin düzeni.

5 Sosyal Sermaye Güven Karşılıklı anlayış Ortak değerler Ortak davranışlar

6 Sosyal Sermayenin Unsurları Topluluk GüvenSadakat Aidiyet Duygusu

7 Sosyal sermayeye yatırım  Okul, toplum ve aile üçlüsü bireylerin sosyal sermayeyi oluşturup depoladıkları yerlerdir. Sosyal sermayenin depolandığı bu yerlerde sermayenin büyümesi yapılacak yatırıma bağlıdır. Okullarda sosyal sermayeye yatırım yapılması öğrencilerin akademik gelişmelerine önemli katkılarda bulunmaktadır.  Okulların sahip oldukları sosyal sermayeye yatırım yapmaları için bir takim etkinlikleri ön plana almaları bir zorunluluktur.

8 Karşılıklı Konuşma Hikayeler anlatma Çalışma Anlayışı Sosyal mekan ve zaman

9 Sosyal Sermaye Liderliği  Okullarda sosyal sermaye eğitim hizmetlerinin kalite ve başarısının artmasına katkıda bulunmaktadır. Bu katkının sağlanabilmesi sosyal sermaye liderliğini zorunlu kılmaktadır.  Sosyal sermaye liderliğinin temel fonksiyonlarından birisi her şeyden önce örgütlerin sahip olduğu sosyal sermayeyi anlayıp koruyarak, örgütlerde birikmiş olan bu sermayeye en azından zarar vermemektir

10 Sosyal Sermaye Liderliğin Boyutları İnsan İhtiyaçlarına duyarlılık Duygusal olarak güvenirlik Değerlere saygı

11 TEŞEKKÜR EDERİM…..


"Sosyal Sermaye  İşimizi bir insan olarak yaparız; yani yaşamımızın öteki bölümlerini işgal eden ayni sosyal ihtiyaç ve tepkilerle dolu bir sosyal etkinlik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları