Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Doktor, Latince ö ğ retmen demektir. Doktor kelimesi Bin yıl önce, ilk üniversitelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, akademik bir ünvan olarak kullanılmıştır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Doktor, Latince ö ğ retmen demektir. Doktor kelimesi Bin yıl önce, ilk üniversitelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, akademik bir ünvan olarak kullanılmıştır."— Sunum transkripti:

1

2 Doktor, Latince ö ğ retmen demektir. Doktor kelimesi Bin yıl önce, ilk üniversitelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, akademik bir ünvan olarak kullanılmıştır. Günümüzde, doktora sahibi olan kişilere verilmekle birlikte, genellikle Tıp Doktoru anlamında kullanılır ve kişilerin adlarından önce gelen Dr. kısaltmasıyla belirtilir. Bizde hekim olarak anılan bu meslek grubunun tarihi çok daha eskilere dayanır. İ bni Sina modern tıbbın babası olarak bilinir ve Avrupa'da Avicenna adıyla ders kitaplarında okutulur.

3 1.Pratisyen hekimlerin yani doktorların en temel görevi hastalıkları tedavi etmek ve önlemektir. 2.Hastayı muayene bölümüne alır, şikâyetlerini sorar, Steteskopla hastanın sırtını ve gö ğ sünü dinler, tansiyonunu ölçer. 3.Sa ğ lıklı bebekleri ve erişkinleri hastalıklardan korumak için aşılama hizmetleri düzenler, Hastanın durumuna göre özel testler veya röntgen incelemesi yaptırır.

4

5 1-Araştırmacı gücünüz çok kuvvetli olması lazım. 2-So ğ ukkanlı olup kandan korkmamaya ve duygusal yönünüzü göstermeyerek hastalarınıza pozitif enerji vermeniz gerekecek. 3-En önemli maddelerden biri olarak da çok dikkatli olup sa ğ lık sorunuzun olmaması lazım. 4-Sayısal zekanız güçlü olması gerekecek.

6 Doktor,belli bir fakülte okuduktan sonra belli bir alanda yüksek ö ğ renim görerek kendilerini insanların sa ğ lı ğ ı için bilim için yetiştirip bunu hastaların üzerinde uygularlar…. B İ Z DOKTORLAR BELL İ OKULLARDA OKUDUKDAN SONRA HASTA İ NSANLARA YARDIM EDER İ Z.ONLARIN BAKIMLARINI SA Ğ LARIZ.

7 http://www.gundemturkiye.com/saglik /doktorluk-nedir-doktor-kimdir.html


"Doktor, Latince ö ğ retmen demektir. Doktor kelimesi Bin yıl önce, ilk üniversitelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, akademik bir ünvan olarak kullanılmıştır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları