Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kumaştan hapishane Müzik : Yemen ellerinde NİKAPBURKA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kumaştan hapishane Müzik : Yemen ellerinde NİKAPBURKA."— Sunum transkripti:

1

2 Kumaştan hapishane Müzik : Yemen ellerinde

3

4

5 NİKAPBURKA

6 Müslüman ülkelerdeki kadınların tipik giysileri Arap kadınların Yüzü açık bırakan karakteristik örtüsü. Kadınların çoğu kişilik işareti olarak taşırlar.. Vücudu tamamen kapatır..Gözlerin önünde gözleri göstermeyen fakat görmeye yetecek kadar kumaştan bir ızgara vardır.. Eller de örtü altındadır.. Ayak bileklerine kadar vücudu saran bir örtü.. Açıkta kalan gözler için ayrıca bir peçe (tül perde) vardır.. Başı örtmek için Körfez ülkelerinde dörtköşe ve uzunca bir örtü kullanılır..Başın etrafına dolanır. Iranda kadınların evden dışarı çıktıklarında taşıdıkları bir örtü.. Baş dahil bütün vücudu örter; ayrıca başı örten bir bezle birlikte de kullanılabilir..

7

8 Las mujeres viajan en los maleteros de los taxis Kadınlar çok defa taksilerin bagajlarında seyahat ederler....

9

10 Afgan kadınlarına yolda yalnız yürümek, çalışmak, okumak ve elektriksiz, susuz kaçak hastaneler hariç, tıbbi yardım alabilmek yasaktır.. Hastanelerde sadece erkek doktorlar çalışabilirler; onların da kadınları tedavi veya ameliyat etmek hakları yoktur. Böylece kadınlara sadece “ölmek” kalır..

11

12

13

14 ABD de müslüman bir kadına verilen ehliyet !

15

16

17 Gülümseyin ! !

18 Hastane kıyafeti !

19 Bir kadın hamile kaldığında, Afganlar ona “hasta” derler.. Kadınların % 97 si evlerinde doğum yaparlar; çünkü erkek doktorların doğum yaptırması yasaklanmıştır.. Malalai doğumevi taliban tarafından beton bir duvarla çepeçevre kapanmıştır.. Dışarda bekleyen erkekler ancak iki küçük gişe aralığından içerdeki eşleriyle konuşabilirler..

20 Doğumu yaptıran ebe bile burka içersinde

21 Türkiye’de tatil manzaraları

22

23

24

25

26 Zina suçu taşlama ( recm) ile cezalandırılır.. Kadın beline kadar toprağa gömülür; sonra ölene kadar erkekler tarafından taşlanır.. Erken bir ölüme neden olmamak için taşların çok büyük olmamasına özen gösterilir..

27 RECM ( TAŞLAMA) Iran’da infaz işinde çalışan silahlı bir kadın ! !

28 Bir afgan çocuğun yaptığı resim...

29 KADININ ADI DA YOK, HUKUKU DA YOK !! P. Gonzalo ‘dan Çeviri ve düzeltmeler: daercan@hotmail.com


"Kumaştan hapishane Müzik : Yemen ellerinde NİKAPBURKA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları