Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AMATÖR DENİZCİ BELGESİ KISA MESAFE TELSİZ BELGESİ SEMİNERİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AMATÖR DENİZCİ BELGESİ KISA MESAFE TELSİZ BELGESİ SEMİNERİ"— Sunum transkripti:

1 AMATÖR DENİZCİ BELGESİ KISA MESAFE TELSİZ BELGESİ SEMİNERİ
TURGAY AYTAÇ

2 AMATÖR DENİZCİ BELGESİ KISA MESAFE TELSİZ BELGESİ
1.AMATÖR DENİZCİ BELGESİ (ADB) NEDİR? 24 METREYE KADAR TEKNELERİ AMATÖR MAKSATLARLA ULUSAL VEYA ULUSLAR ARASI SULARDA KULLANMA EHLİYETİNİ SAĞLAYAN BİR BELGEDİR. 2.KISA MESAFE TELSİZ BELGESİ (KMT) NEDİR? TEKNELERDE VHF TELSİZ CİHAZINI KULLANMA EHLİYETİNİ SİZE VERİR. TEKNEMİZDE VHF TELSİZ CİHAZI VAR İSE ONU KULLANMA EHLİYETİNE SAHİP ASGARİ BİR KİŞİNİN OLMASI GEREKİR. 3.BU BELGELERE NASIL SAHİP OLABİLİRİM? LİMAN BAŞKANLIĞININ GEMİ ADAMLARI SINAV MERKEZİNDE (KARAKÖY) HER HAFTA CUMA GÜNLERİ AÇTIĞI SINAVLARA İŞTİRAK EDEREK.

3 SINAV İÇİN GEREKLİ BELGELER
4.ADB SINAVINA BAŞVURABİLMEK İÇİN HANGİ BELGELERE İHTİYAÇ VARDIR? *** EKTE ÖRNEĞİ VERİLEN SAĞLIK RAPORU (GÖZ VE KBB DOKTORLARI İMZALI) *** NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ *** DÖRT ADET FOTOĞRAF *** SINAV ÜCRETİ DEKONTU (Ziraat Bankası kamu girişimci şubesi nolu hesaba Amatör Denizci Belgesi sınavı için 50 TL, KMT sınavına da girecekseniz 50 TL) *** ADLİ SİCİL KAYDI ***ÖGRENİM BELGESİ FOTOKOPİSİ 5.KMT SINAVINA BAŞVURABİLMEK İÇİN ŞART VE BELGELER NELERDİR? *** ADB SINAVINDA BAŞARILI OLMAK *** ADLİ SİCİL KAYDI ****ÖĞRENİM BELGESİ FOTOKOPİSİ *** 4 ADET FOTOĞRAF *** NOT: AYNI GÜN FARKLI SINAV SAATLERİNDE HEM ADB HEMDE KMT SINAVINA GİREBİLİRSİNİZ.

4 SINAVLARA HAZIRLIK 4.ADB/KMT SEMİNERİ KAÇ SAAT VE HANGİ KONULAR İŞLENMEKTEDİR. ADB SEMİNERİ 10 SAATTİR. *HAFTA SONU SEMİNERE KATILACAKLAR ; 5 SAAT CUMARTESİ 5 SAAT PAZAR GÜNÜ İŞTİRAK EDERLER. *HAFTA İÇİ KATILACAKLARLA KARŞILIKLI OLARAK KOORDİNE EDİLİR. KMT SEMİNERİ 3 SAATTİR. KARŞILIKLI OLARAK KOORDİNE EDİLİR. UZAKYOL KAPTANLARIMIZ SEMİNERE KATILIR. SEMİNER SONUNDA SINAVA YÖNELİK ÖRNEK SORULARLA DENEME TEST SINAVI YAPILIR.

5 BELGE EDİNME MALİYETİ 6.ADB BELGESİ ALABİLMEK İÇİN NE KADAR BÜTÇE AYIRMALIYIM? *SINAV GİRİŞ ÜCRETİ : 50 TL Ziraat Bankası kamu girişimci Şubesi nolu hesaba Amatör Denizci Belgesi sınavı için *BELGE HARCI : 25 TL vergi dairesine yatırılır. *SEMİNER : 400 TL *KAYIT HİZMET ÜCRETİ: 75 TL Sınav kayıt işlemleriniz, randevu alınması dosya tanzimi harçların yatırılması aşamalarını kapsar. **************TOPLAM : 550 TL************** 7.KMT BELGESİ ALABİLMEK İÇİN NE KADAR BÜTÇE AYIRMALIYIM? *SINAV GİRİŞ ÜCRETİ : 50 TL Ziraat Bankası Kamu girişimci Şubesi nolu hesaba Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınavı için *BELGE HARCI : 15 TL *SEMİNER : 125 TL SINAV KAYIT HİZMET ÜCRETİ: HER İKİ SINAVA GİRENLERDEN ALMIYORUZ *********************TOPLAM : 190TL************** 8. KAYIT İÇİN İRTİBAT : e-posta : gsm :

6 ADB SEMİNERİ KONULARI UYGULAMALAR:
NAVİGASYON, HARİTA ÇALIŞMASI, GEMİCİ BAĞLARI DENİZDE ÇATIŞMAYI ÖNLEME TÜZÜĞÜ, SEMİNERDE AŞAĞIDA Kİ KONULAR İŞLENMEKTEDİR. TEKNE KESİTLERİ VE GÖVDE BİÇİMLERİ GENEL DENİZCİLİK TERİMLERİ VE TEKNEDE YÖNLER HALATLAR VE BAĞLAR MANEVRAYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER----*DEMİRLEME AYRILMA VE YANAŞMA MANEVRALARI (AVARA VE ABORDA) DENİZ KAZALARI VE CAN KURTARMA ARAÇLARI DENİZE ADAM DÜŞMESİ DENİZDE ÇATIŞMA VE ÇATIŞMA SONRASI ALINACAK ÖNLEMLER GEMİNİN KARAYA OTURMASI * YEDEKLEME VE YEDEKLENME * YANGIN TEKNEYİ TERK VE DENİZDE CANLI KALMA TEKNEDE İLK YARDIM VE SAĞLIK KILAVUZU * METEOROLOJİ NAVİGASYON/SEYİR HARİTA ÇALIŞMASI DENİZDE ÇATIŞMAYI ÖNLEME TÜZÜĞÜ

7 SEMİNER SALONUMUZ TESTLER, EĞİTİM NOTLARI İLE UYGULAMALI EĞİTİMDE KULLANILAN HARİTA VE HALATLAR KATILIMCILARA VERİLİR. HARİTA ÇALIŞMASI GEMİCİ BAĞLARI UYGULAMALI OLARAK ÇALIŞILIR

8

9 DEĞERLİ DENİZCİ DOSTLAR PRUVANIZ NETA, RÜZGARLARINIZ KOLAYINA
DENİZLERİNİZ SAKİN OLSUN


"AMATÖR DENİZCİ BELGESİ KISA MESAFE TELSİZ BELGESİ SEMİNERİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları