Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın 7 harikasından biridir. 12 ton ağırlığında iki buçuk milyon bloktan oluşuyor. “Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın 7 harikasından biridir. 12 ton ağırlığında iki buçuk milyon bloktan oluşuyor. “Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın."— Sunum transkripti:

1

2

3 “Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın 7 harikasından biridir. 12 ton ağırlığında iki buçuk milyon bloktan oluşuyor. “Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın 7 harikasından biridir. 12 ton ağırlığında iki buçuk milyon bloktan oluşuyor.

4 Günde on blok yerleştirilmesi halinde 664 yılda tamamlanabileceği tespit edilmiş. Günde on blok yerleştirilmesi halinde 664 yılda tamamlanabileceği tespit edilmiş.

5 Piramit dünyanın ağırlık merkezinin tam ortasında bulunuyor. Piramit dünyanın ağırlık merkezinin tam ortasında bulunuyor.

6 Piramidin üstünden geçen meridyen, karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölüyor. Piramidin üstünden geçen meridyen, karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölüyor.

7 Taban alanının, yüksekliğinin iki katına bölünmesi, Pi (3.14) sayısı... Taban alanının, yüksekliğinin iki katına bölünmesi, Pi (3.14) sayısı...

8 Yüksekliği (164 m.) bir milyarla çarpılırsa, GÜNEŞ - Dünya arasındaki uzaklığı veriyor. Yüksekliği (164 m.) bir milyarla çarpılırsa, GÜNEŞ - Dünya arasındaki uzaklığı veriyor.

9 Piramit kimin adına yapıldıysa onun bulunduğu odaya yılda 2 kez güneş giriyor. Ve bu günler firavunun doğduğu ve tahta çıktığı günler... Piramit kimin adına yapıldıysa onun bulunduğu odaya yılda 2 kez güneş giriyor. Ve bu günler firavunun doğduğu ve tahta çıktığı günler...

10 Piramitlerin içerisinde "ultrasound", “radar”, ”sonar” gibi cihazlar çalışmıyor. Piramitlerin içerisinde "ultrasound", “radar”, ”sonar” gibi cihazlar çalışmıyor.

11 Piramidin içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalıyor ve sonunda bozulmadan yoğurt haline geliyor... Piramidin içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalıyor ve sonunda bozulmadan yoğurt haline geliyor...

12 Kirletilmiş su bir kaç gün piramidin içinde bırakıldığında arıtılmış olarak bulunuyor. Kirletilmiş su bir kaç gün piramidin içinde bırakıldığında arıtılmış olarak bulunuyor. Çöpe atılan yemek artıkları hiç koku yaymadan mumyalaşıyor. Çöpe atılan yemek artıkları hiç koku yaymadan mumyalaşıyor.

13 Bitkiler piramit içerisinde daha hızlı büyüyorlar. Bitkiler piramit içerisinde daha hızlı büyüyorlar. Kesik, yanık, sıyrık ve yaralar, piramidin içinde daha çabuk iyileşiyor. Kesik, yanık, sıyrık ve yaralar, piramidin içinde daha çabuk iyileşiyor.

14 Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular, ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler. Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular, ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.

15 Piramitlerin sırlarını uzun yıllar öğrenmeye devam edeceğiz... Piramitlerin sırlarını uzun yıllar öğrenmeye devam edeceğiz... sevgi.anne@mynet.com sevgi.anne@mynet.com


"“Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın 7 harikasından biridir. 12 ton ağırlığında iki buçuk milyon bloktan oluşuyor. “Keops” piramidi (M.Ö. 2560) Dünyanın." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları