Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“ Festuca glauca.  Küçük perçemli, küresel, mavi yeşil renkli yapraklı yer örtücü bir bitkidir.  Bu bitkinin Türkçesi yoktur. Ayı postu, tilki çimi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“ Festuca glauca.  Küçük perçemli, küresel, mavi yeşil renkli yapraklı yer örtücü bir bitkidir.  Bu bitkinin Türkçesi yoktur. Ayı postu, tilki çimi."— Sunum transkripti:

1 “ Festuca glauca

2  Küçük perçemli, küresel, mavi yeşil renkli yapraklı yer örtücü bir bitkidir.  Bu bitkinin Türkçesi yoktur. Ayı postu, tilki çimi gibi yabancı kaynaklı isimleri var. Rengi ile de gri çimen olarak adlandırılabilir.

3

4 Festuca glauca  15-25 cm arası boy yapar.  Mayıs-Haziran çiçeklenme zamanıdır.

5

6 Festuca glauca IŞIK İSTEĞİ:  Tam güneşten yarı gölgeye kadar tüm alanlarda iyi gelişebilir.

7

8 Festuca glauca TOPRAK İSTEĞİ:  Az kireçli suyu geçirgen toprak sever.  Akdeniz ikliminde biraz zorlanabilir.  Kışın serinlik sever.

9 Festuca glauca

10 ÜRETİMİ:  Üretimi çok kolaydır.Çoklaşan bir öbek festuca ilkbahar ya da sonbaharda sökülüp ortadan ikiye bölünerek kolayca çoğaltılabilir.

11

12 Festuca glauca TASARIM ÖZELLİKLERİ:  Festuca’lar çimlere bordür olarak kullanılabilir.  Hem yeşili hem de dokuyu kolayca çerçeveleyebiliriz.  Bahçelerde üzerine basılmayacak çim alanlar yaratmak istersek, festuca’ları tercih edebiliriz.

13

14


"“ Festuca glauca.  Küçük perçemli, küresel, mavi yeşil renkli yapraklı yer örtücü bir bitkidir.  Bu bitkinin Türkçesi yoktur. Ayı postu, tilki çimi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları