Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİTKİ SİSTEMATİĞİ SINIF :Magnoliatae SINIF :Magnoliatae ALTSINIF :Magnoliidae ALTSINIF :Magnoliidae TAKIM :Magnoliales TAKIM :Magnoliales FAMİLYA :Magnoliaceae.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİTKİ SİSTEMATİĞİ SINIF :Magnoliatae SINIF :Magnoliatae ALTSINIF :Magnoliidae ALTSINIF :Magnoliidae TAKIM :Magnoliales TAKIM :Magnoliales FAMİLYA :Magnoliaceae."— Sunum transkripti:

1

2 BİTKİ SİSTEMATİĞİ SINIF :Magnoliatae SINIF :Magnoliatae ALTSINIF :Magnoliidae ALTSINIF :Magnoliidae TAKIM :Magnoliales TAKIM :Magnoliales FAMİLYA :Magnoliaceae FAMİLYA :Magnoliaceae TÜR :Magnolia Grandiflora TÜR :Magnolia Grandiflora

3 20-30 m boylarında, piramidal tepeli, herdem yeşil odunsu bir bitkidir. 20-30 m boylarında, piramidal tepeli, herdem yeşil odunsu bir bitkidir.

4 Genç sürgünler, tomurcuk ve agregat meyve, pas rengi tüylerle sık bir biçimde örtülmüştür. Genç sürgünler, tomurcuk ve agregat meyve, pas rengi tüylerle sık bir biçimde örtülmüştür.

5 Yaprağın ucu küt, ya da hafif sivri, dip tarafı kama şeklinde sonuçlanır. Üst yüzü parlak yeşil, alt yüzünde pas renginde sık tüylerle kaplıdır. Yaprağın ucu küt, ya da hafif sivri, dip tarafı kama şeklinde sonuçlanır. Üst yüzü parlak yeşil, alt yüzünde pas renginde sık tüylerle kaplıdır.

6 Çiçekler kase gibi, 15- 20 cm boyunda. Ağustosta çiçek açar. Çiçekler kase gibi, 15- 20 cm boyunda. Ağustosta çiçek açar.

7 Meyve tipi: Agregat meyve

8 Anavatanı Kuzey Amerika’nın güneydoğusudur. Ancak gerek çiçeği, gerekse parlak yeşil dökülmeyen yaprağı ile olağanüstü bir park ağacı olduğu için Avrupa ve öteki ülkelere götürülmüş olup, çokça yetiştirilmektedir.


"BİTKİ SİSTEMATİĞİ SINIF :Magnoliatae SINIF :Magnoliatae ALTSINIF :Magnoliidae ALTSINIF :Magnoliidae TAKIM :Magnoliales TAKIM :Magnoliales FAMİLYA :Magnoliaceae." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları