Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EHYS İHTİYAÇ ODAKLI ÖĞRETİM PROGRAMI Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) Onur TEPEGÖZ Grafiker.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EHYS İHTİYAÇ ODAKLI ÖĞRETİM PROGRAMI Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) Onur TEPEGÖZ Grafiker."— Sunum transkripti:

1 EHYS İHTİYAÇ ODAKLI ÖĞRETİM PROGRAMI Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) http://ehys.diyanet.gov.tr Onur TEPEGÖZ Grafiker

2 KONU BAŞLıKLARı :  Ana Menüleri Tanıma  İhtiyaç Odaklı Ders Ara (Genel İşlem Sayfası)  Ekranı Tanıma  Yeni Kayıt  Temel Öğretim  Öğretici Belirleme  Sınıf Seçimi  Program Alternatifleri

3 KONU BAŞLıKLARı :  Ders Programı Hazırlama  Kursiyer Kaydı  Onaya Gönderme  Onay Süreci  Ek-9  Defterler  Ders Sonlandırma  Ek Öğretim  Ek Öğretim Türleri  Öğretici Belirleme

4 KONU BAŞLıKLARı :  Sınıf Seçimi  Program Alternatifleri  Ders Programı Hazırlama  Kursiyer Kaydı  Onaya Gönderme  Onay Süreci  Ek-9  Defterler  Ders Sonlandırma

5 Giriş İçin İzlenecek Yol Kur’an Kursu Hizmetleri > E ğ itim Türleri > İ htiyaç Odaklı > Ders ve Ö ğ retici Tanımlama

6 İhtiyaç Odaklı Ders Ara (Genel İşlem Sayfası) Seçilebilir alanların tümüne göre sorgulama yapabilir, sorgulama sütunları alanından seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz gelen listeleme sonuçlarını Excel e aktarabilirsiniz. Toplam Sayıları Getir butonu ile seçimize göre sayısal da ğ ılımı görebilirsiniz.

7 İhtiyaç Odaklı Ders Ara (Genel İşlem Sayfası) Yeni Kayıt butonu ile ders oluşturma işlemine başlangıç yapıyoruz.

8 İ lk olarak; Temel Ö ğ retim Programı ile başlıyoruz

9 Temel Öğretim Programı ders kayıt Birim, Kurs, E ğ itim Programı seçiyoruz. Yıl/Dönem seçimi otomatik olarak geliyor.

10 Temel Öğretim Programı ders kayıt Ö ğ retici seçim işlemlerini yapıyoruz. İ şleme Başla butonu ile devam ediyoruz.

11 Sınıf seçim ve program alternatifi belirleme Sınıf seçim ve alternatif belirleme işlemlerini yapıyoruz. Sonraki butonu ile devam ediyoruz.

12 Ders saati belirleme Ders saati belirleme işlemlerini yapıyoruz. (Ders saati seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar) Onayla butonu ile işlemi tamamlıyoruz.

13 İşlem Menüsü İ şlem menülerinin tanıtımı

14 Kursiyer İşlem Kimlik numarası girişi, (TC, Yabancı) Ö ğ renim Durumu belirleme( Dikkat edilmesi gereken noktalar), Yatılı/Gündüzlü durumu Özür durumu belirleme ve ekleme işlemi, Onaya gönder butonu ile müftülü ğ e onaya gönderme (Açılış, Kapanış)

15 Ders Programı Sınıfa ait ders programını görüntüleme

16 İmza Yetki Daha önceden tanımlamasını yaptı ğ ımız imza yetki grubundan seçim yapma.

17 Ek Ders Eksilt Her hangi bir resmi olmayan izin, hastane vb durumlarda girilmeyen dersler için tarih ve girilmeyen ders saati seçilerek eksilt butonuna tıklanır.

18 Sınıf Bölme Ö ğ renci sayısının artması halinde farklı bir ö ğ retici ile ö ğ reticilerin belirli bir kısmının ayrımı yeni bir ders açılışı yapılır gibi yapılır.

19 Ek Ö ğ retim Programı İ şleyiş olarak Temel Ö ğ retim Programı ile aynıdır. Program uygulama alternatifleri de ğ işkenlik göstermektedir.


"EHYS İHTİYAÇ ODAKLI ÖĞRETİM PROGRAMI Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) Onur TEPEGÖZ Grafiker." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları