Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

sesli Asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır. Hindistancevizi oyulur, iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. Hindistancevizinin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "sesli Asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır. Hindistancevizi oyulur, iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. Hindistancevizinin."— Sunum transkripti:

1

2 sesli

3 Asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır. Hindistancevizi oyulur, iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. Hindistancevizinin altına ince bir yarık açılır, oyulan yere tatlı bir yiyecek konur.

4 Bu yarık, sadece maymunun elini açıkken sokacağı kadar büyüklüktedir. Yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz.

5 Maymun, tatlının kokusunu aldığında, Maymun, tatlının kokusunu aldığında, yiyeceği yakalamak için elini içeri sokar ve yiyeceği kavrar. Yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarması imkansızdır.

6 Sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı çıkarılamaz. Avcılar geldiğinde, maymun çılgına döner ama kaçamaz. Aslında, bu maymunu tutsak eden, hiç bir şey yoktur.

7 Onu, sadece kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir. Yapması gereken tek şey elini açıp, yiyeceği bırakmaktır. Ama zihnindeki açgözlülüğü o kadar güçlüdür ki, bu tuzaktan kurtulan maymun çok nadir görülür.

8 Bizi tuzağa düşüren, orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve ( zihnimizde ) onlara bağımlı oluşumuzdur.

9 Tüm yapmamız gereken ; elimizi açıp, benliğimizi ve bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak ve dolayısıyla özgür olmaktır. (Joseph Goldstein)

10 osman.sari.net@gmail.com soylutunayalcin@gmail.com Yazıyı Derleyen : Serhan Horasan Resim seçici : Özlem Enes Slayta Uyarlayan: Osman Sarı


"sesli Asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır. Hindistancevizi oyulur, iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. Hindistancevizinin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları